Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Каліфорнії пожежа знищила багатомільйонні особняки

П'ятниця, 13 травня 2022 року
Пожежний департамент пожежної охорони Коста-Меси Нік Черсієлло гасить будинок, що загорівся під час лісової пожежі. (Ruaridh Stewart/ZUMA Press Wire/dpa)

Видовище лякає: шикарні будинки на західному узбережжі США спалахують із блискавичною швидкістю, пожежна бригада ледве встигає за ними. Що саме спричинило пожежу — неясно.

Чудові будівлі, басейни, пальми і язики полум'я заввишки кілька метрів. На півдні американського штату Каліфорнія пожежа знищила кілька будинків, зокрема кілька вілл вартістю мільйони, повідомляють ЗМІ.

Увечері в середу влада заявила, що лісова пожежа спалахнула неподалік міст Лагуна Нігель і Лагуна Біч в окрузі Оріндж. Під дією сильного тихоокеанського вітру полум'я швидко поширилося. Надвечір так звана прибережна пожежа знищила близько 20 будинків, сказав начальник пожежної охорони округу Оріндж Брайан Феннессі.

За даними телекомпанії KCAL, що належить CBS News, яка показала кадри з повітря, згоріло щонайменше п'ять багатомільйонних вілл з видом на океан. Серед них нерухомість площею 900 квадратних метрів, яка недавно була виставлена на продаж приблизно за 10 мільйонів доларів. Про причини пожежі, яка спалахнула біля станції водопідготовки, спочатку нічого не було відомо.

«Це просто жахливо», — сказала місцева мешканка газеті Los Angeles Times після виходу з дому в Лагуна-Нігель. Вона сказала, що її чоловік і вона взяла деякі особисті речі та обох кішок, а потім вирушили погостювати в друга за кілька миль від будинку.

За повідомленнями ЗМІ, сотні мешканців були змушені залишити свої будинки та шукати безпечне місце. Наразі ніхто не постраждав. У світлий час доби підтримку надавали пожежні літаки та гелікоптери. «Наша мета — локалізувати пожежу і не дати їй поширитися від одного будинку до іншого», — сказав начальник пожежної охорони Шон Доран.

«Це несамовито», — сказала член ради округу Оріндж Ліза Бартлетт в інтерв'ю газеті Los Angeles Times. За її словами, пожежа почалася зовсім недавно, потім поширилася «за мілісекунду або близько того» і врешті-решт вийшла з-під контролю. За її словами, величезні розміри деяких будинків також ускладнюють локалізацію пожежі: «Якщо подивитися на розміри будинків, так багато легкозаймистих матеріалів, що вони швидко спалахують. А потім налітає вітер, і полум'я може просто перескакувати з дому до дому», — сказала вона.

За даними влади, південний захід США вже кілька тижнів страждає від декількох лісових пожеж, викликаних посухою. Штат Нью-Мексико зараз постраждав більше за інших.

За матеріалами Epoch Times