ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британця звинувачують у крадіжці мільйонів доларів з банківських рахунків США

Велика Епоха
На цій ілюстрації, зробленій 13 травня 2017 року, чоловік у капюшоні тримає ноутбук, а на нього проєктується кіберкод. (Kacper Pempel/Illustration/Reuters)

У Нью-Йорку британцю було пред'явлено кримінальне звинувачення в крадіжці грошей з рахунків інвесторів шляхом злому серверів електронної пошти та комп'ютерів, що належать американським банкам та брокерським конторам, що спричинило збитки на суму понад 5 мільйонів доларів.

Згідно з опублікованою у вівторок скаргою з 10 пунктів, 32-річний Ідріс Дайо Мустафа та інші особи використовували фішинг та інші засоби для отримання імен користувачів та паролів та доступу до банківських та брокерських рахунків з січня 2011 року до березня 2018 року.

Прокурори заявили, що уродженець Лагоса, Нігерія, та його спільники спочатку переказували гроші жертв на свої власні рахунки.

За їхніми словами, коли банки почали блокувати перекази, змовники робили несанкціоновані угоди з акціями на зламаних рахунках, одночасно роблячи прибуткові угоди з тими самими акціями на своїх власних рахунках.

У скарзі наводиться цитата з розмови між Мустафою та неназваним співучасником змови, громадянином Литви, що відбулася у квітні 2016 року, про те, чи слід проводити несанкціоновані угоди чи переказувати гроші з рахунків одного брокера.

«Краще торгувати вгору і вниз і... не здійснювати прямих шахрайських проводок», — процитували слова Мустафи.

Бруклінський прокурор Бреон Піс сказав, що Мустафа був «частиною мерзенної групи, яка завдала мільйонних збитків жертвам, беручи участь у цілій низці кіберзлочинів».

Нью-Йоркський адвокат Мустафи не відразу відповів на прохання про коментар.

Сполучені Штати намагаються добитися екстрадиції Мустафи після його арешту у серпні 2021 року у Великій Британії.

Якщо його визнають винним, Мустафі загрожує до 20 років ув'язнення за кожним зі звинувачень у шахрайстві з використанням електронних засобів, шахрайстві з цінними паперами та відмиванні грошей, а також два роки за крадіжку особистих даних за обтяжливих обставин.

У 2016 році Комісія з цінних паперів і бірж США домоглася заморожування активів Мустафи в рамках цивільного позову в Манхеттені, що також стосується передбачуваного злому ним брокерських рахунків.

Справа «США проти Мустафи», Окружний суд США, Східний округ Нью-Йорка, № 17-mj-00367.

За матеріалами The Epoch Times USA