ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Збройним силам Великобританії може не вистачити «боєздатності»

Велика Епоха
Бойовий літак Typhoon заправляється паливом від літака Voyager у польоті над Північним морем, 8 жовтня 2020 р. (Leon Neal/Getty Images)

Збройним силам Великобританії може не вистачити «сучасних бойових можливостей», необхідних для задоволення вимог майбутніх воєн, попередив парламентський комітет.

У своїй останній доповіді, опублікованій 11 травня, Комітет із державних рахунків Палати громад заявив, що план оснащення Міністерства оборони Великобританії (МО) викликає «серйозні питання» у зв'язку з «швидким технологічним прогресом» потенційних супротивників країни.

У доповіді стверджується, що російське вторгнення в Україну викликало побоювання через те, що МО не «встановило сучасні вимоги, які пред'являються до збройних сил» перед «низкою потенційних противників, які швидко розвивають нові військові технології».

У комплексному огляді зовнішньої та оборонної політики уряду Великобританії минулого року Росія була названа «найгострішою загрозою» національній безпеці. Проте комітет заявив, що, як і раніше, «зменшується» масштаб загрози, яку Москва становить для інтересів Великобританії.

Комітет висловив розчарування тим, що МО все ще «зосереджено на заповненні наявних прогалин», тоді як інші країни «швидко розвивають нові можливості, такі як гіперзвукова зброя».

Комітет визнав, що МО «починає розробку озброєння наступного покоління», але не впевнений, «чи це робиться з достатньою терміновістю» та «чи буде цей потенціал виграшним у реальному бою».

У доповіді наводиться приклад нового радару для літаків Typhoon Королівських ВПС (RAF), який надійде на озброєння лише у 2030 році, хоча «вперше про нього було оголошено у 2015 році, а розробка почалася набагато раніше».

Голова комітету, член парламенту від лейбористів Мег Хіллієр, сказала: «МО трубило про зміну плану оснащення на цей рік після комплексного огляду, з новими пріоритетами та величезними грошовими вливаннями, але вторгнення в Україну висвітлило реалії нинішньої та можливої майбутньої війни».

«Високопоставлені чиновники, схоже, не в змозі визнати плачевний стан справ у сфері закупівель МО і проблеми, які глибоко укорінилися, які підривають нашу впевненість у тому, що воно дійсно зможе взяти ситуацію у свої руки».

«Зниження ролі у глобальній безпеці та підвищення ризику для нашої національної безпеки, у тому числі для військовослужбовців, є неприйнятною ціною невдач міністерства, що повторюються».

Міністерство оборони відкинуло висновки комітету.

Представник міністерства сказав: «Ми проводимо постійні фундаментальні зміни для підвищення цінності оборонних закупівель, у тому числі покращуємо управління проєктами та підвищуємо оперативність».

«Швидкість реагування та професіоналізм в управлінні, які забезпечує Великобританія у відповідь на вторгнення в Україну, були широко визнані міжнародною спільнотою».

За матеріалами The Epoch Times USA

====