Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай хоче захистити трильйони, не чекаючи нових санкцій через Росію

Четвер, 12 травня 2022 року
Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін та інші лідери аплодують під час останнього засідання законодавчих зборів із парламентом, який не має реальної влади, так званим іграшковим парламентом, у Великій залі народних зборів у Пекіні, Китай, 11 березня 2022 року. (Leo Ramirez/AFP via Getty Images)

Поки йде війна Росії в Україні, китайський лідер Сі Цзіньпін спостерігає за тим, що відбувається — особливо за блокуванням доступу Росії до іноземних інвестицій, включно з іноземною валютою, яку, як передбачалося, вона могла б використовувати для фінансування вторгнення.

Китай також вклав кошти в іноземні активи, включно з  3,2 трильйонами доларів в іноземних резервах, які він намагався продати за останні кілька місяців.

Використання цих валют потребує співпраці з банківською владою тих країн, звідки вони були отримані. Фінансові вкладення Китаю будуть під загрозою, якщо Китайська комуністична партія (КПК) вирішить вчинити міжнародний злочин, наприклад, допомагатиме Москві ще більше, ніж раніше, або почне вторгнення на Тайвань.

Для цього КПК накопичує запаси таких товарів, як нафта та зерно, намагається зробити свою економіку самодостатньою завдяки перенаправленню ланцюжків постачання на себе та країни, яким вона довіряє, відокремлює свою фінансову систему від основних демократичних країн, розвиває свою економічну стратегію з допомогою стрес-тестів та моделювання, а також юридично закріплює свої можливості щодо протидії санкціям.

Відповідно до повідомлень від 3 травня, незалежні китайські нафтопереробні компанії підривають західні санкції проти Росії через непомітні закупівлі нафти з великими знижками. За даними Financial Times, закупівлі переходять від великих державних сировинних трейдерів Китаю до невеликих незалежних нафтопереробних компаній, «щоб не привертати увагу та не потрапити під санкції США».

4 травня найбільший акціонер банку HSBC закликав до поділу найважливіших центрів прибутку банку в Азії від його штаб-квартири у Великій Британії. Акціонер, китайська страхова компанія, імовірніше, має прикриття від вищого керівництва пекінського режиму, щоб у такий спосіб убезпечити банк від західних санкцій.

Пекін надає мільярди доларів на субсидування виробництва комп’ютерних чіпів та заохочує внутрішнє виробництво зерна. У грудні Сі сказав: «Продовольство китайського народу має вироблятися китайцями й залишатися у їхніх руках».

Такий менталітет людини зі злочинними намірами, яка очікує на санкції. З огляду на те, що Сі є "наймогутнішим і найгеноциднішим" диктатором у світі, який перебуває в змові з такими людьми, як Володимир Путін із Росії та Кім Чен Ин із Північної Кореї, його злочини, імовірніше, є навмисними і становлять серйозну загрозу для людства.

КПК не кається у своєму геноциді, підтримці Росії та Північної Кореї та лицемірному просуванні «нового типу міжнародних відносин», який, незважаючи на гарні слова, ймовірніше, означає ігнорування західних норм демократії та прав людини на користь світу, орієнтованого на Пекін і націленого на зростання влади КПК за допомогою будь-яких держав-ізгоїв, досить відчайдушних, щоби приєднатися до неї.

Унаслідок заходів у відповідь американські та китайські санкції конкуруватимуть, що призведе до роздвоєння світової економіки.

Наприклад, у зв’язку з геноцидом уйгурів Сполучені Штати посилюють тиск на китайську компанію Hikvision, найбільшого у світі виробника камер спостереження. Хоча компанія Hikvision вже була включена в «список організацій», що позбавляє її можливості здійснювати закупівлю в американських компаній, ймовірні нові санкції матимуть глобальний ефект. Будь-яка з понад 180 країн, які використовують камери Hikvision, може зіткнутися з вторинними санкціями США, якщо вони продовжать закупівлі.

Проте компанії, які дотримуються американських чи європейських санкцій, можуть порушити китайський закон про боротьбу з іноземними санкціями від 2021 року. Хоча адміністрація Байдена в минулому заявляла, що не просить країни стати на чийсь бік, посилення санкцій та прийняття зустрічних санкцій призводить до того, що вони опиняються в скрутному становищі.

Дії КПК приводять економіку країни та всього світу до економічно дорогого відсторонення та вказують на бажання режиму розширити те, що треба вважати чимось невідповідним для здорової конкуренції чи навіть протистоянням. Пекін ставить свою самодержавну форму правління на шлях зіткнення з демократичними країнами. Як результат, взаємні побоювання можуть легко вийти з-під контролю і призвести до воєнного конфлікту.

Якщо дати Пекіну час на підготовку своєї економічної оборони, це призведе до виникнення агресії. Краще знизити ризик зараз, поки ми ще маємо важелі впливу, за допомогою набагато жорсткіших економічних заходів. Режим уже винний і підлягає санкціям. Замість того, щоби знову плисти за течією, слід позбавити КПК можливостей для скоєння нових міжнародних злочинів за допомогою санкцій зараз, а не потім.

Думки, висловлені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображають думку The Epoch Times.

Андерс Корр має ступінь бакалавра/магістра політичних наук Єльського університету (2001 р.) та докторський ступінь у галузі державного управління Гарвардського університету (2008 р.). Він є керівником Corr Analytics Inc., видавця журналу «Політичний ризик», і провів великі дослідження у Північній Америці, Європі та Азії. Його останні книги – «Концентрація влади: інституціоналізація, ієрархія та гегемонія» (2021 р.) та «Великі держави, великі стратегії: нова гра в Південнокитайському морі» (2018 р.).

===