ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Карантинні заходи завдають Китаю збитків у десятки мільярдів доларів

Велика Епоха
Співробітник дорожньої служби у захисному одязі контролює під'їзну дорогу до району Пудун у Шанхаї 28 березня 2022 року. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

За оцінками фахівців, карантинні обмеження, запроваджені китайською владою для запобігання спалаху COVID-19, коштують національній економіці приблизно 46 млрд доларів США на місяць, що еквівалентно 3,1% ВВП.

Видання Bloomberg цитує економіста Китайського університету Гонконгу Чжена Майкла Суна, який сказав, що оцінка втрати для ВВП у розмірі 3,1%, що еквівалентно 295 млрд юанів (46,3 млрд доларів США), є стриманою, оскільки в ній ще не враховується вплив інфляції.

На думку Чжена, міста, частку яких припадає близько 20% валового внутрішнього продукту Китаю, нині вводять точкові локдауни в окремих районах. Якщо ж за прикладом Шанхаю будуть введені суворіші локдауни, тоді економічні збитки подвояться.

За оцінками дослідників, лише один жорсткий карантин у Шанхаї знизив реальний ВВП Китаю на 4%. Якщо такі ж заходи будуть вжиті в чотирьох найбільших містах Китаю, то національний ВВП із поправкою на інфляцію в період локдауну може впасти на 12%. Реальні наслідки можуть бути ще серйознішими, якщо врахувати збої в ланцюжках постачання.

Економісти також кажуть, що за найгіршого сценарію, якщо локдауни різною мірою будуть введені у всіх китайських містах протягом місяця, національний ВВП країни у цей період скоротиться на 53%.

У статті Bloomberg йдеться, що при оцінці ситуації було використано дані про місцезнаходженню майже двох мільйонів вантажівок, рух яких тісно пов'язаний із місцевою економічною активністю.

На початку березня в Шанхаї було введено точкові локдауни, але ці заходи не призвели до скорочення кількості випадків захворювання. 28 березня місцева влада наказала половині населенню міста по черзі залишатися вдома.

За даними вантажоперевезень, ще до того, як у місті почали вводити локдауни, економічна активність Шанхаю знизилася на 40%. Якщо в результаті в Шанхаї будуть вжиті такі ж строгі заходи, як у місті Чанчунь, то його економічна активність може знизитися ще більше.

Дослідники вказують, що економічна активність у Чанчуні після введення 11 березня жорсткого локдауну впала більш ніж на 66%.

За оцінками інвестиційного банку Goldman Sachs, на китайські райони, у яких нині введено часткові чи повні локдауни, припадає близько 33% ВВП країни.

Раніше економісти зазначали, що локдауни, запроваджені в Китаї в першому кварталі 2020 року, призвели до падіння реального ВВП країни на 19,4%. При цьому, згідно з офіційними даними Пекіна, падіння склало 6,9%.

За матеріалами The Epoch Times