Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зростає список європейських компаній, які поступилися вимогам Путіна платити в рублях за російський газ

П'ятниця, 13 травня 2022 року
Президент Росії Путін. (Getty Images)

Ще десять європейських компаній відкрили рахунки в Газпромбанку, подвоївши загальну кількість клієнтів, які готуються платити в рублях за російський газ відповідно до вимог Путіна, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Загалом 20 європейських компаній відкрили рахунки в Газпромбанку, і ще 14 клієнтів запросили необхідні документи для їх відкриття, сказало джерело, попросивши про анонімність.

Проте джерело відмовилося назвати компанії.

У неділю країни «Великої сімки» (G7) зобов'язалися заборонити або поступово припинити імпорт російської нафти, а Сполучені Штати запровадили санкції проти керівників Газпромбанку та інших компаній, повідомляє Reuters.

Цей крок є останньою спробою Заходу чинити тиск на Путіна після його вторгнення в Україну і смертоносних наслідків, що виникли за цим.

Серед керівників Газпромбанку, які потрапили під санкції, Олексій Міллер та Андрій Акімов, йдеться у заяві Міністерства фінансів США.

Нагадаємо, що наприкінці березня Путін оголосив про підписання указу, згідно з яким покупці російського газу з країн, які вважаються недружніми, повинні платити в рублях, використовуючи спеціальний рахунок у російському банку, інакше їхні контракти буде припинено.

«Сьогодні я підписав указ, який визначає правила торгівлі російським природним газом з так званими недружніми державами. Ми пропонуємо контрагентам у цих країнах використовувати дуже просту та прозору схему купівлі російського газу. Вони повинні відкрити рахунки в рублях  в російських банках, і платежі повинні надходити з цих рахунків.

Якщо ці платежі не будуть зроблені, ми розглядатимемо це як невиконання зобов'язань з боку покупців, що призведе до наслідків. Ніхто нічого не дає нам безплатно, і ми не збираємося виявляти благодійність», — сказав Путін, додавши, що контракти, що діють, будуть призупинені.