Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вилов гігантського ската привернув увагу до біорізноманіття Меконга

Субота, 14 травня 2022 року
Місцеві рибалки стоять із врятованим 180-кілограмовим, 4-метровим гігантським прісноводним скатом, що потрапив у рибальську сітку на річці Меконг у провінції Стунг-Тренг, Камбоджа, 5 травня 2022 року. (University of Nevada/Handout via Reuters)

Група морських біологів зраділа виявленню гігантського прісноводного ската, який знаходиться під загрозою зникнення, під час недавньої експедиції на віддалену ділянку річки Меконг у Камбоджі, попередивши при цьому, що біорізноманіття цього району знаходиться під загрозою.

Скат був випадково спійманий рибалками в басейні Меконга глибиною 80 метрів у північно-східній камбоджійській провінції Стунг-Тренг, і вчені, що прибули, допомогли повернути тварину до життя.

Зеб Хоган, біолог-рибовод з Університету Невади, сказав, що знайти 180-кілограмового  ската, що досягає чотирьох метрів, було дуже важливо.

"Цей улов став значущим, оскільки підтверджує існування цих великих риб на даній ділянці річки", — сказав Хоган, керівник експедиції що фінансується USAID "Чудеса Меконга", яка завершилася минулого тижня.

"Це дуже віддалена ділянка річки, вона недостатньо вивчена, але неймовірно важлива для рибальства та біорізноманіття, і водночас ця ділянка річки знаходиться під загрозою", — сказав він.

Команда використовувала безпілотні підводні апарати, оснащені ліхтарями та камерами, для вивчення глибоких басейнів у цьому районі.Ця частина річки може постраждати від "руйнівних екологічних наслідків", якщо в цьому районі буде збудовано греблі гідроелектростанцій, йдеться у заяві експедиційної групи. Інші загрози включають незаконний вилов риби та пластикові відходи.

Хоган, який вивчає біорізноманіття Меконга вже понад два десятиліття, сказав, що скорочення популяції деяких прісноводних риб у річці викликає серйозне занепокоєння.

"Історично ця ділянка річки породжувала 200 мільярдів мальків, які потім у сезон паводків розпливалися по всій Камбоджі і навіть до В'єтнаму", — сказав Хоган.