Четвер, Січ 20, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шкіряну сорочку вождя Мато Хе Оклогеча повернули з Німеччини його нащадкам

Субота, 18 грудня 2021 року

Протягом сотень років ця сорочка була частиною колекції Weltkulturen Museum, що знаходиться в німецькому Франкфурті.

У червні 2021 року сорочку Даніеля Ведмедя Пустого Рогу (Мато Хе Оклогеча) нарешті повернули його нащадкам. Він належав до народу лакота і був відомий тим, що активно захищав його інтереси.

Фото: Wolfgang Günzel/Weltkulturen Museum

Мато Хе Оклогеча брав участь у битві при Літтл-Біггорні, яка відбулася між індіанцями і армією Сполучених Штатів. Тоді американські війська зазнали поразки, а в бою загинув відомий своєю хоробрістю і відчайдушністю кавалерійський офіцер Джордж Кастер.

Шкіряна сорочка вождя лакота прикрашена скляними бусами і людським волоссям. Представники музею відзначають, що вона має велике значення як об'єкт культурної спадщини народу лакота.

Ще у 2019 році повернути цю сорочку нащадкам індіанського вождя просив його правнук, який відвідав німецький музей. І ось цього року відбулося повернення сорочки нащадкам Ведмедя Пустого Рогу. Це було зроблено, виходячи з моральних і етичних причин.

Факт повернення сорочки нащадкам є скоріше винятком з правил, ніж прикладом звичайної практики музеїв. Останні нечасто розлучаються з предметами зі своїх колекцій, навіть якщо ті потрапляли до музеїв внаслідок завоювань і дій колоністів.

Повернення шкіряної сорочки нащадкам вождя стало таким собі сигналом для інших музеїв, у колекціях яких також зберігаються речі, що раніше належали представникам корінного населення американського континенту.

Фото: John Alvin Anderson/firstpeople.us

Примітно, що збереглася фотографія 1900 року, на якій вождь Даніель Ведмідь Порожній Ріг позує саме в цій сорочці, яка до літа цього року перебувала в колекції музею. Вона була доступна для огляду близько ста років, при цьому те, як ця сорочка потрапила саме до музею у Франкфурті, досі викликає чимало запитань.

Повернення сорочки — свого роду жест поваги корінним народам Америки. Можливо й інші музеї, у яких зберігаються подібні речі, візьмуть приклад з Weltkulturen Museum.

Читайте далі:

Обвинувачена сторона повинна заплатити племені ашанінка 3 мільйони доларів

Comments   

загрузка...