Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Винахідники навчилися перекладати «думки» паралізованих людей на слова і речення (ВІДЕО)

Субота, 25 вересня 2021 року

Фото: Barbara Ries

У Каліфорнійському університеті розробили «мовний нейропротез» для людей із важким паралічем, які втратили здатність говорити. Пристрій перетворює сигнали з мозку на слова і речення, які після цього відображаються в текстовому вигляді на екрані.

Більше десяти років над створенням цієї технології працював нейрохірург Е. Чанг. Тепер завдяки винаходу паралізовані люди можуть отримати можливість спілкуватися з оточуючими, навіть якщо при цьому не говоритимуть.

Щорічно тисячі людей через інсульти втрачають здатність говорити. Якщо нова технологія отримає подальший розвиток, то вона стане великою підмогою для таких людей, повернувши їм можливість налагоджувати комунікацію з оточуючими.

Фото: University of California San Francisco/ucsf.edu

Раніше комунікативне нейропротезування було направлене в основному на те, щоб відновлювати комунікацію за допомогою набору тексту. Але для набору тексту потрібно набагато більше часу, ніж для передачі інформації мовою. Тому технологія Чанга має більше переваг перед тими технологіями, які роблять можливим набір тексту. Вона дозволить паралізованим людям спілкуватися швидше, що значно полегшить їм життя.

Для оцінки нової технології і вивчення її потенціалу Чанг разом із колегою запустили дослідження під назвою BRAVO. У ньому взяла участь людина, яка більше 15 років тому перенесла важкий інсульт і через це втратила здатність говорити. Вона разом із дослідниками працювала над створенням словника, до якого входило 50 слів. Розпізнати ці слова вчені могли за активністю мозку, використовуючи комп'ютерні алгоритми.

Для вивчення мозкової активності над мовною моторною корою людині імплантували електродну матрицю. Далі дослідники почали записувати нейронну активність у цій області, яка виникала при спробах людини вимовляти слова, що входять до словника. Простіше кажучи, за допомогою техніки вчені прагнули визначити, які слова намагається вимовити учасник дослідження.

У майбутньому Чанг і його колеги планують продовжити дослідження, задіявши у них більше паралізованих людей.

Читайте далі:

Церебральний параліч не заважає цій дівчині танцювати

Comments   

загрузка...