Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Темна сторона сонячної енергії? Все більше звітів пов'язують виробництво сонячних панелей з токсичним забрудненням довкілля

Субота, 7 серпня 2021 року

Робочі встановлюють сонячні панелі на даху будинку в Сан-Франциско, Каліфорнія 9 травня 2018 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

Експерт з екологічної політики Майкл Шелленбергер сказав в інтерв'ю програмі NTD «The Nation Speaks»:

«Економіка виробництва, розміщення та утилізації сонячних панелей показує, що технологія має «токсичний» і «небезпечний» аспект, в той час, як її пропаганда обумовлена ідеологічними вподобаннями, а не здоровим глуздом».

«Ми перебуваємо ніби в гіпнотичному трансі. Це помилкова віра в те, що сонячна енергія є екологічно чистою і може бути альтернативою традиційним формам виробництва електроенергії, таким як атомна».

«Це духовне прагнення .... Є ідея, що ... ми будемо захищати навколишнє середовище, покладаючись на природні потоки енергії, такі як сонячне світло. Це не наукова точка зору. Насправді це гірше для навколишнього середовища».

У недавньому дослідженні Harvard Business Review був зроблений висновок, що сонячні панелі замінюються швидше, ніж очікувалося, завдяки різним економічним стимулам. Так само зроблений висновок — попередження про все далі більшу гору сміття від сонячних панелей «руйнівних масштабів». Тому, необхідно вжити заходів, спрямованих на зниження високих витрат на перероблювання.

У дослідженні говориться:

«Економічні стимули швидко змінюються, спонукаючи покупців міняти наявні панелі на більш нові, дешеві й ефективні моделі. В галузі, де рішення щодо забезпечення безперервності циклу, такі як перероблення, залишаються вкрай неефективними, сам обсяг викинутих панелей скоро буде становити небезпеку катастрофічних масштабів».

У дослідженні наводяться оцінки Гарвіна Хіта (старший науковий співробітник Національної лабораторії поновлюваних джерел енергії), який повідомив журналу PV Magazine, що перероблення панелі коштує від 20 до 30 доларів в порівнянні з 1-2 доларами, вартості відправлення її на смітник. Harvard Business Review прийшов до висновку, що райдужні надії на більш широке поширення сонячної енергії в якості екологічно чистої альтернативи «швидко потемніють, коли галузь потоне під тяжкістю власного сміття».

Відповідаючи на питання про дослідження, Шелленбергер підтвердив високу вартість утилізації, але зазначив, що це лише одна частина тягаря, пов'язаного із закінченням терміну служби сонячних батарей. Панелі містять важкі метали, наприклад, свинець, який може виділятися у вигляді токсичної хмари, якщо панелі розбиваються при утилізації.

Майкл Шелленбергер:

«Це небезпечні відходи. Частинки свинцю, який потрапляє в повітря — це не те, чому ми дозволяли наражати людей протягом півстоліття, тому що знаємо, що він викликає пошкодження головного мозку. Так що він так само небезпечний, як свинцева фарба, він так само небезпечний, як і всі матеріали на основі свинцю, що непокоять суспільство, яке поступово виводило з ужитку дотепер».

«Тепер ми знаємо, що цей споживчий продукт, який люди вважали якимось чистим, що гармоніює з природою, насправді ... дуже токсичний. І його просто дуже багато».

«Була така романтична ідея, що ви купите сонячні батареї, встановите їх один раз і більше ніколи нічого не будете робити. Тепер ми знаємо, що люди встановлюють їх заново кожні 10 років або близько того. Навпаки, атомні електростанції можуть працювати близько 80 років».

«Таким чином, мова йде про величезну різницю і величезному збільшенню кількості матеріалів і кількості відходів. Мої власні розрахунки показали, що сонячні панелі виробляють у 200 - 300 разів більше небезпечних відходів, ніж високоактивні відходи, які утворюються на атомних електростанціях, що, можливо, є найбільш небезпечними відходами».

Про прагнення прийняти сонячну енергію, Майкл сказав:

«Я думаю, що це відбувається з якогось глибоко романтичного й ідеалізованого стану і уяви».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...