Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США попереджають про майбутнє ядерне випробування Північної Кореї напередодні візиту Байдена до Азії

Субота, 14 травня 2022 року
Президент Джо Байден виступає у Вашингтоні, 8 березня 2022 року. (Win McNamee/Getty Images)

Сполучені Штати попередили в четвер, що Північна Корея може готуватися до ще одного ядерного випробування, яке збігається з візитом президента Джо Байдена до Азії наприкінці цього місяця.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі сказала, що цей прогноз «узгоджується з недавніми публічними заявами та дестабілізаційними діями [Північної Кореї], включаючи випробувальний запуск кількох міжконтинентальних балістичних ракет (МБР)».

«Це буде вже сьоме подібне випробування. Ми поділилися цією інформацією з союзниками та партнерами та тісно координуємо з ними свої дії», — сказала Псакі журналістам.

Очікується, що Байден відвідає Південну Корею та Японію з 20 по 24 травня для переговорів із лідерами цих країн з метою зміцнення альянсу та роз'яснення прихильності Вашингтона до безпеки обох країн.

Хоча Псакі не підтвердила, чи відвідає Байден корейську демілітаризовану зону, вона зазначила, що такі візити — «крок, який роблять багато хто, хто відвідує цей регіон».

«Ми все ще уточнюємо деталі графіка поїздки й те, як вона виглядатиме», — сказала Псакі, додавши, що під час свого візиту Байден обговорить ядерні випробування, що проводяться Північною Кореєю, з Японією та Південною Кореєю.

У середу посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд звинуватила Китай та Росію у «блокуванні кожної спроби» застосувати санкції проти ядерних випробувань Північної Кореї за останні чотири роки.

Лінда Томас-Грінфілд, посол США в ООН, виступає під час спеціальної сесії Генеральної Асамблеї у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, 02 березня 2022 року. (Michael M. Santiago/Getty Images)

«Рада Безпеки зберігає мовчання, тому що два члени Ради стверджують, що стриманість Ради якимось чином спонукає КНДР припинити ескалацію і натомість сісти за стіл перемовин», — сказала вона на брифінгу Ради.

Китай та Росія закликали послабити санкції проти Північної Кореї з гуманітарних міркувань, але Грінфілд сказала, що «ескалація провокацій» Пхеньяна вказує на те, що зараз не час розглядати питання щодо послаблення санкцій.

«Дії КНДР не є оборонними у відповідь на загрозливу поведінку з чийогось боку. Це самоініційована, неспровокована кампанія пусків балістичних ракет, яка загрожує її сусідам та намагається підірвати роботу Ради», — додала вона.

Фото випробувального пуску міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) «Хвасон-17», за твердженням північнокорейського режиму, у невстановленому місці в Північній Кореї, 24 березня 2022 року. (Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

Північна Корея активізувала випробування зброї, останнє з яких відбулося у четвер, коли вона запустила в море три балістичні ракети малої дальності. Японія та Південна Корея зафіксували запуск, який став 16-м випробуванням, проведеним Пхеньяном цього року.

25 квітня північнокорейський лідер Кім Чен Ин присягнув «продовжувати вживати заходів для подальшого розвитку ядерних сил держави з максимально можливою швидкістю».

«Ядерні сили нашої Республіки повинні бути повністю готові будь-якої миті виконати свою відповідальну місію і привести в дію свій унікальний фактор стримування», — сказав Кім.

Сполучені Штати закликають повернутися до діалогу, але Пхеньян ігнорує цей заклик через ворожу, на його думку, політику США та їхніх союзників.

За матеріалами The Epoch Times USA