Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Понад 187 000 північнокорейців поміщено в ізоляцію через швидке поширення лихоманки

Субота, 14 травня 2022 року
Співробітники початкової школи № 4 у Пхеньяні розпорошують дезінфекційний засіб у Пхеньяні, Північна Корея, 30 червня 2021 року. (Jon Chol Jin/AP Photo)

Державні ЗМІ Північної Кореї повідомили в п'ятницю, що близько 187 800 осіб були "ізольовані та лікувалися" від лихоманки, яка "вибухоподібно" поширилася по всій країні з кінця квітня.

Це сталося через день після того, як Пхеньян підтвердив перші офіційні випадки захворювання на COVID-19 і перейшов на "максимальну надзвичайну систему запобігання епідемії".

Офіційне Центральне агентство новин Кореї (KCNA) повідомило про шість випадків смерті від лихоманки, причину якої "встановити не вдалося", зокрема про один випадок позитивного тесту на штам коронавірусу Omicron.

Понад 350 000 людей було заражено лихоманкою "за короткий проміжок часу", з яких 162 000 повністю одужали, за даними агентства. Станом на четвер симптоми лихоманки були виявлені приблизно у 18 000 людей.

У четвер агентство KCNA повідомило, що кілька людей у Пхеньяні заразилися штамом Омікрон, але не назвало конкретну кількість людей, які мали позитивні результати аналізів, або можливі джерела зараження. Зразки інфікованих людей було взято 8 травня.

Кім Чен Ин наказав блокувати всю країну, щоб запобігти поширенню високотрансмісивного вірусу, і поклявся ліквідувати спалах. Він додав, що також буде мобілізовано резервні медичні засоби.

Підтверджені випадки інфікування в країні-самітнику сталися більш ніж за два роки пандемії COVID-19. Пхеньян стверджує, що йому вдається стримувати вірус, попри те, що він швидко розповсюджується по всьому світу.

Північна Корея була однією з перших країн, що закрили кордони та наклали сувору заборону на поїздки, попри те, що в той час повідомлялося про нульові випадки захворювання на COVID-19, і це твердження було поставлене під сумнів міжнародним співтовариством.

Згідно з останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 64 207 жителів Північної Кореї пройшли тестування на COVID-19 і станом на 31 березня всі тести були визнані негативними.

Однак неясно, чи було вакциновано 26 мільйонів жителів Північної Кореї та скільки з них, враховуючи, що країна відмовилася від постачання вакцин із глобальної програми обміну вакцинами COVAX COVID-19 та вакцини Sinovac Biotech з Китаю, що потребувало б міжнародного моніторингу.

За матеріалами The Epoch Times USA