Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Після оголошення про вступ Фінляндії до НАТО Кремль знову загрожує ядерною війною

П'ятниця, 13 травня 2022 року
Дмитро Медведєв (Thomas Peter/Getty Images)

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв, нині заступник голови Ради безпеки Росії, у четвер різко відреагував на заяву Фінляндії про те, що вона подасть заявку на вступ до військового альянсу НАТО. Зокрема, Медведєв порушив питання про можливість тотальної "ядерної війни", повідомляє The Guardian.

Він написав у Telegram:

"У контексті розв'язаної західними країнами опосередкованої війни з Росією я хочу ще раз дуже чітко сформулювати те, що й так очевидно для всіх людей, які є розсудливими.

1. Накачування України натовськими країнами зброєю, навчання її військ використанню західної техніки, відправлення найманців та проведення країнами альянсу навчань біля наших кордонів підвищують ймовірність прямого та відкритого конфлікту між НАТО та Росією замість їхньої "війни за довіреністю".

2. Такий конфлікт завжди має ризик перерости у повномасштабну ядерну війну.

3. Це буде катастрофічний сценарій для всіх".

На закінчення він закликав Захід "не брехати собі та іншим" і "не захлинутися власною слиною у пароксизмах русофобії!".

Висловлювання Медведєва прозвучали після того, як президент і прем'єр-міністр Фінляндії заявили в четвер, що їхня країна має подати заявку на вступ до військового альянсу НАТО "без зволікання".

Незабаром після заяви фінів Кремль заявив, що їхнє рішення про вступ до НАТО "безумовно" становить загрозу для Росії і що розширення військового блоку не зробить Європу чи світ стабільнішими.

Виступаючи перед журналістами з конференц-зв'язку, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков також заявив, що кроки Фінляндії щодо вступу до НАТО — це привід для вжиття заходів у відповідь.

До вторгнення Росії в Україну 24 лютого Фінляндія з часів Другої світової війни дотримувалася політики нейтралітету щодо Росії, з якою її поділяє кордон завдовжки 1340 км.

Тепер країна, ймовірно, вступить до НАТО цього року разом зі своєю сусідкою Швецією, іншою традиційно нейтральною державою, яка утримувалася від вступу до альянсу під проводом США.