Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Москві посольство Польщі залили червоною фарбою. "Помста" росіян

П'ятниця, 13 травня 2022 року
Посольство Польщі в Росії, забризкане червоною фарбою (Nexta)

Через два дні після того, як російського посла в Польщі облили червоною фарбою — метафора, яка передає думку про те, що Росія заплямована кровопролиттям в Україні, — будівлю польського посольства в Москві облили червоною фарбою.

Офіційний представник уряду в середу підтвердив раніше повідомлення про те, що посольство Польщі в Москві було облито червоною фарбою.

Лукаш Ясіна, прессекретар Міністерства закордонних справ Польщі, сказав, що посол викликав поліцію і чекає на неї в посольстві.

Раніше у середу у соціальних мережах з'явилося відео, на якому видно, як невідомі обливають будівлю посольства червоною фарбою.

Відповідаючи на запитання про те, які дії має намір зробити польська сторона у цьому питанні, Ясіна сказав, що його міністерство оприлюднить будь-які подальші події.

Інцидент стався після того, як у понеділок у Варшаві протестуючі облили червоною фарбою російського посла у Польщі Сергія Андрєєва, який намагався покласти вінок до радянського військового меморіалу на честь річниці розгрому радянською армією нацистської Німеччини у Другій світовій війні (9 травня).

Марцін Пшидач, заступник міністра закордонних справ, сказав, що Польща чекає пояснень від Росії щодо інциденту в посольстві.