Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Постачання газу дочірнім підприємствам "Газпрому" в Німеччині скорочено Росією

П'ятниця, 13 травня 2022 року
Роберт Хабек (Youtube/скриншот)

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив у четвер, що дочірні підприємства "Газпрому" у Німеччині із середи припинили отримувати природний газ з Росії, повідомляє російське інформаційне агентство "Інтерфакс".

"Вчора ввечері, приблизно о 22:30, Путін видав указ про те, що європейські компанії потрапляють під санкції. Газпром та його дочірні компанії в Німеччині більше не отримуватимуть газ із Росії", — заявив Хабек у четвер у Бундестазі.

Але, за словами міністра, "ринок може компенсувати нестачу постачання газу з Росії", — запевнив він.

Російський уряд у середу ввів санкції проти низки західних енергетичних компаній, включаючи німецький концерн "Газпром", після того, як 4 квітня влада Німеччини тимчасово взяла його під свій контроль.

Очікується, що тимчасове поглинання діятиме до 30 вересня і не включає передачу активів "Газпрому" в Німеччині в державну власність, але поглинання керівництва компанії.

За даними агентства Reuters, кілька німецьких чиновників заявили раніше цього тижня, що влада Німеччини готується до можливості припинення постачання газу з Росії, як це сталося кілька днів тому з Польщею та Болгарією.

На Берлін чиниться тиск із метою зменшити його залежність від російських джерел енергії, яка дає Кремлю можливість контролювати зовнішню політику Німеччини.