Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Росія у гніві через радянські пам'ятки у Латвії: "Цей крок не має моральної основи"

Субота, 14 травня 2022 року
Володимир Путін у Кремлі (Sergei Ilnitsky/AFP via Getty Images)

Посольство Росії в Латвії виступило з різкою заявою щодо вчорашнього рішення влади Риги призупинити охорону радянських пам'яток на території Латвії.

"Ми обурені рішенням латвійського парламенту в односторонньому порядку призупинити дію статті 13 російсько-латвійської міжурядової угоди від 30 квітня 1994 року, яка передбачає, що латвійська сторона має охороняти, утримувати та дбати про меморіали.

"Цей віроломний і невиправданий крок не має жодної моральної чи правової основи і є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, включаючи положення цього договору".

"Це наочно демонструє всій відповідальній міжнародній спільноті справжнє обличчя політичної еліти сучасної Латвії: цинізм, подвійні стандарти, повну відмову від цивілізованих способів розв'язання міждержавних проблем та безсоромну зневагу до фундаментальних принципів міжнародного права. У Латвії дуже гостро стоїть проблема зведення рахунків із власним історичним минулим", — повідомили Guardian у посольстві Росії в Ризі.

Вчора парламент Латвії проголосував за те, що охорону радянських пам'яток призупинять доти, доки російські війська не покинуть Україну. Депутат Європарламенту Кріста Баумане сказала, що пам'ятники є символами російської окупації та злочинів Росії в Україні.

Невелика кількість членів парламенту виступила проти, заявивши, що це меморіали на честь перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і не мають жодного відношення до поточного конфлікту.