Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Таліби посилюють правила: чоловікам та жінкам заборонено їсти разом у ресторанах

Субота, 14 травня 2022 року
(TARIQ MAHMOOD/AFP via Getty Images)

Влада талібів у західному афганському місті Герат заборонила чоловікам і жінкам їсти разом у ресторанах, навіть якщо вони перебувають у шлюбі.

Афганістан — глибоко консервативна та патріархальна країна, але це нормальне явище — бачити чоловіків та жінок чи сім'ї, які обідають разом у ресторанах, особливо в Гераті, який тривалий час вважався відносно прогресивним у порівнянні з рештою країни.

Але з моменту приходу до влади в серпні таліби поступово урізали свободи жінок і запровадили форми гендерної сегрегації відповідно до своєї надтвердої інтерпретації законів шаріату.

Той самий захід для подружніх пар

Співробітник Міністерства заохочення чесноти та запобігання пороку в Гераті Ріазулла Сірат сказав, що влада наказала "розділити чоловіків і жінок у ресторанах". Власники були усно попереджені про цю міру, яка застосовується навіть до тих, хто є "чоловіком та дружиною".

Одна жінка, яка попросила про анонімність, сказала, що в середу вона прийшла до ресторану зі своїм чоловіком, але менеджер попросив їх "(сісти) окремо", і вони пішли, не поївши.

Сафіулла, менеджер ресторану, який, як і багато афганців, носить лише одне ім'я, підтвердив, що йому було наказано забезпечити сегрегацію. "Ми змушені підкоритися цьому наказу, але він дуже негативно впливає на наш бізнес", — сказав він, додавши, що якщо заборона триватиме, у нього не залишиться іншого вибору, як розпустити своїх співробітників.

Поділ у громадських парках, відсутність доступу до середньої школи

Ріазулла Сірат сказав, що міністерство також запровадило поділ чоловіків і жінок у громадських парках Герата, встановивши дні відвідування кожної статі.

Раніше цього місяця міська влада вже оголосила, що попросила інструкторів автошкіл припинити видачу прав жінкам.

Після повернення до влади таліби спочатку обіцяли бути м'якшими, ніж за попереднього режиму в період з 1996 по 2001 рік, коли жінки були позбавлені майже всіх прав.

Але ісламісти швидко відмовилися від своїх обіцянок, переважно виключивши жінок з-поміж державних службовців, заборонивши їм відвідувати середню школу і обмеживши їхнє право на пересування. Минулого тижня вони також видали указ, який зобов'язує жінок носити повну чадру на публіці.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr