ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велика сімка «ніколи не визнає кордонів», які Росія хоче нав'язати Україні силою

Велика Епоха
Зустріч міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» у Вангельсі, північна Німеччина, 13 травня 2022 року. (Kay NIETFELD/POOL/AFP via Getty Images)

Велика сімка ніколи не визнає кордонів, які Росія хоче нав'язати силою своєю війною в Україні, заявили в суботу міністри закордонних справ групи семи найбільших держав.

«Ми ніколи не визнаємо межі, які Росія намагалася змінити своїм військовим втручанням», — йдеться у заяві голів дипломатичних відомств, опублікованій після триденної зустрічі у Вангельсі на півночі Німеччини.

«Ми збережемо нашу прихильність до підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Крим (...)», — заявили вони.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, чия країна цього року головує у G7, наполягала на тому, що Україна має «сама ухвалити рішення, бо це її територія».

«Ми підтримуватимемо заходи (...), які Україна вживе, щоб гарантувати свободу та мир у країні», — сказала вона на пресконференції, яка завершує зустріч.

Міністри знову закликали Росію «зупинити війну, яку вона розпочала без провокації [з боку України], припинити трагічні страждання та загибель людей, які вона продовжує викликати».

Вони вкотре закликали Білорусь «припинити сприяти втручанню Росії та дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань».

Семеро країн (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія та США) також засудили «безвідповідальні загрози застосування хімічної, біологічної та ядерної зброї», висловлені президентом Росії Володимиром Путіним.

У суботу вони пообіцяли «розширити економічні санкції» проти Москви за її вторгнення в Україну на «сектори, від яких Росія особливо залежна», закликаючи Китай «не підривати» ці заходи.

«Ми закликаємо Китай не допомагати Росії в її агресивній війні проти України, не підривати санкції, введені проти Росії за її напад на суверенітет та територіальну цілісність України, не виправдовувати дії Росії в Україні та утримуватися від участі у маніпулюванні інформацією, дезінформації та інших спробах легітимізації агресивної війни Росії проти України»,» — йдеться у підсумковому комюніке.

За матеріалами The Epoch Times