ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ілон Маск призупинив угоду з Twitter через фальшиві облікові записи

Велика Епоха
Ілон Маск (Andrew Harrer/Bloomberg/Getty Images)

Ілон Маск заявив, що зупиняє угоду з придбання Twitter, через кілька тижнів після того, як він погодився прийняти пропозицію щодо купівлі компанії на суму 44 мільярди доларів.

"Угода з Twitter тимчасово припинена в очікуванні подробиць, що підтверджують розрахунки, згідно з якими спамові/фальшиві облікові записи дійсно становлять менше 5% користувачів", — написав Маск у Твіттері у п'ятницю.

Ця новина спочатку призвела до падіння акцій Twitter більш ніж на 20% під час передринкових торгів, після чого акції дещо відновилися.

Через дві години після свого першого твіту, який публічно оголосив про пропозицію, Маск написав у твіттері, що він "як і раніше має намір придбати компанію".

У своєму повідомленні про призупинення операції Маск послався на звіт агентства Reuters від 2 травня про останнє викриття Twitter — а саме про спам та проблему фейкових акаунтів.

У своєму квартальному фінансовому звіті, опублікованому 28 квітня, Twitter підрахував, що загальна кількість фейкових облікових записів становить менше 5% від числа активних користувачів платформи — статистика наведена за перші три місяці року.

Twitter зазначив, що оцінки були засновані на аналізі вибірки акаунтів, і вважав цифри "обґрунтованими". Однак високотехнологічний гігант визнав, що результати досліджень не були перевірені незалежними експертами і що реальна кількість фейкових акаунтів може бути більшою.

Twitter вже кілька років стикається з проблемою фейкових облікових записів, і компанія раніше визнавала, що скорочення фейкових і шкідливих облікових записів зіграє ключову роль у її здатності продовжувати зростати.

Незрозуміло чому Маск відмовився від угоди у зв'язку з останнім викриттям.

У разі скасування операції Маск має виплатити Twitter компенсацію у розмірі 1 мільярда доларів.

Уолл-стріт бачить кілька сценаріїв розвитку подій, пов'язаних із заявою Маска. Багато аналітиків вважають, що 1) угода, швидше за все, зірветься; 2) Маск спробує домовитися про нижчу ціну; або 3) Маск просто відмовиться від угоди, заплативши штраф у розмірі 1 мільярда доларів.

Спосіб, яким Маск оголосив про припинення угоди у твіті також був незвичайним, принаймні, за звичайними корпоративними стандартами злиття та поглинання.

Покупці компанії зазвичай проводять необхідну перевірку фінансових показників компанії та інформації про власників, перш ніж укласти угоду. У процесі вони можуть зіткнутися з інформацією, яка змусить їх переосмислити або переоцінити угоду, але зазвичай про такі нові події повідомляється у заяві, що подається до Комісії з цінних паперів та бірж.

"Зазвичай ми бачимо якусь заяву, яка подається на першому етапі, поправки до попередніх документів щодо угоди, в яких йдеться: "Ми виявили деяку інформацію в процесі оцінки та переглядаємо покупку", — пояснює Джош Уайт, доцент кафедри фінансів в Університеті Вандербільта та колишній фінансовий економіст Комісії з цінних паперів та бірж США.

"Це відбувається у міру того, як потенційні покупці отримують доступ до бухгалтерських показників та інформації про власників. Чого зазвичай не буває, так це твітів", — сказав Уайт.

У рамках угоди Маск погодився консультуватися з Twitter перед публічними заявами про угоду та не публікувати твіти, які "принижують компанію", згідно з документами, поданими до КЦПБ.

Втім, рада директорів Twitter, швидше за все, віддасть перевагу, щоб угоду було закрито через її високу оцінку порівняно з поточною ціною акцій компанії. Але якщо угода не відбудеться, "я очікую, що нинішні акціонери Twitter подадуть позов" на тій підставі, що дії Маска завдали їм збитків, знизивши ціну акцій, додав Уайт.

Twitter не відповів на прохання прокоментувати твіти Маска у п'ятницю.

Маск заявив, що придбає Twitter за 54,20 долара за акцію. Але акції Twitter так і не наблизилися до цієї ціни, кілька тижнів простоявши нижче за 50 доларів. Це була ознака того, що інвестори скептично ставляться до того, що Маск зможе реалізувати свою пропозицію.

Аналітики Уолл-стріт також не були впевнені в здібності Маска купити Twitter — принаймні не за ціною $54,20 за акцію. Узгоджена цільова ціна була нижчою за $52, і переважна більшість привласнила акціям компанії рейтинг "тримати".

Також проблема полягала у зв'язку з долею компанії Tesla. Маск, генеральний директор Tesla, планував взяти кредит під частину своєї частки в Tesla для фінансування угоди, але акції автовиробника швидко впали разом із більшістю інших акцій цього року.

Продаж Маском значної кількості акцій Tesla для фінансування його угоди з Twitter також чинив тиск на акції автовиробника.