ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військовий експерт дав путінським військам 90 днів в Україні

Велика Епоха
Путін (Getty Images).

Російські військові можуть протриматися в Україні близько 90 днів, перш ніж їхні сили та обладнання будуть виснажені для продовження операції, сказав для Newsweek військовий експерт Шон Спунтс.

Шон Спунтс, головний редактор SOFREP, ЗМІ, яке спеціалізується на військових новинах, сказав, що війська Росії вже витратили значну частину свого арсеналу від початку війни. Він також сказав, що Росія постала перед труднощами у відновленні військової техніки та транспортних засобів через збої в ланцюгу постачання та жорсткі економічні санкції Заходу.

Спочатку передбачалося, що Росія має три місяці, перш ніж вона вирішить, що їй потрібно скоротити свої втрати, але Спунтс сказав, що ця цифра може бути занадто високою:

«Я не думаю, що росіяни матимуть змогу вийти за межі 90 днів. За тієї швидкості крововтрат, через яку вони зараз проходять, 90 днів може виявитися надто довгим терміном».

Спунтс стверджує, що доказом того, що російські війська та арсенал виснажені, може бути те, що підрозділи та техніка були нещодавно перекинуті з російського кордону з Монголією, що знаходиться за тисячі миль від фронту.

«Це відчай», — продовжив експерт.

Російські військові зазнали великих втрат у сухопутному конфлікті, тоді як їхні військово-морські сили вели боротьбу у водах Чорного моря. Навіть російські військово-повітряні сили, які, як вважають деякі експерти, стануть домінуючим фактором швидкої перемоги Москви в Україні, не змогли встановити перевагу в повітрі.

Протягом усього конфлікту Путін неодноразово попереджав НАТО не втручатися, навіть зайшов так далеко, що попередив, що будь-яка країна, яка дасть Україні можливість стратегічно загрожувати Росії, буде покарана «миттєвою» відплатою. Враховуючи збитки, вже завдані його силами, Спунтс сказав, що не вважає, що Путін буде серйозною проблемою, якщо вступить у бій з НАТО.

Експерт також сказав, що США можуть мати у своєму розпорядженні від 200 до 300 військових літаків протягом тижня для завдання удару по Росії. Вогнева міць США у поєднанні з арміями Польщі, Франції, Німеччини та Великобританії дасть НАТО «потужну бойову силу», і Росія не зможе з нею зрівнятися.

У середу міністр оборони США Ллойд Остін заявив на слуханнях у підкомітеті з асигнування Палати представників, що, на його думку, Путін не хотів би прямого конфлікту з силами НАТО.

«Якщо Росія вирішить напасти на будь-яку країну-члена НАТО, це змінить гру. Але якщо подивитися на розрахунки Путіна, моя думка така, що Росія не хоче нападати на альянс НАТО», — сказав Остін Ллойд.