Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Швеція направить делегацію до Туреччини для обговорення аргументів проти її членства в НАТО

Вівторок, 17 травня 2022 року
Петер Хультквіст (Epoch Times România)

Швеція розпочне дипломатичні переговори з Туреччиною, щоб спробувати подолати заперечення Анкари проти її плану вступу до НАТО, заявив міністр оборони Петер Хультквіст. Офіційне рішення про подання заявки на вступ до західного військового альянсу, що складається з 30 країн, очікується у понеділок, повідомляє Reuters.

Керівні соціал-демократи Швеції в неділю відмовилися від 73-річної опозиції вступу до НАТО й сподіваються на якнайшвидше членство в альянсі. Їхня позиція змінилася на тлі вторгнення Росії в Україну.

У понеділок прем'єр-міністр Магдалена Андерссон проведе пресконференцію, на якій, як очікується, офіційно оголосить про плани Швеції подати заявку на вступ до НАТО.

Після цього головнокомандувач збройних сил Швеції Мікаель Бюден також проведе пресконференцію.

Рішення Швеції відмовитися від військового неприєднання, яке було центральною частиною шведської національної ідентичності протягом понад 200 років, знаменує собою зміну громадської думки у Північному регіоні після нападу Росії на свого сусіда.

«Європа, Швеція та шведський народ зараз живуть у новій та небезпечній реальності», — сказала Андерссон під час дебатів щодо політики безпеки у парламенті у понеділок.

Однак вона ясно дала зрозуміти, що Швеція не хоче бачити на своїй території військові бази НАТО або ядерну зброю, якщо її членство буде схвалено.

У неділю Фінляндія також підтвердила, що подасть заявку на вступ до НАТО.

Туреччина здивувала своїх союзників по НАТО, заявивши, що не схвалить наміри Фінляндії та Швеції, пославшись на те, що вони приймали членів курдських бойовиків. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган назвав скандинавські країни «гостьовими будинками для терористичних організацій».

«Ми направимо групу дипломатів для проведення переговорів з Туреччиною, щоб зрозуміти, як можна розв’язати цю проблему і в чому, власне, справа», — сказав міністр оборони Швеції Петер Хультквіст в інтерв'ю громадській телекомпанії SVT.

Туреччина заявила, що хоче, щоб скандинавські країни припинили підтримку курдських бойовиків на своїй території та зняли заборону на продаж зброї Туреччини. У понеділок державні ЗМІ Туреччини повідомили, що Швеція та Фінляндія відхилили прохання про репатріацію 33 людей, які, як стверджує Туреччина, мають зв'язки з терористичними угрупованнями.

НАТО та США заявили, що вони впевнені в тому, що Туреччина не перешкоджатиме вступу Фінляндії та Швеції.

Будь-яке рішення про розширення НАТО вимагає схвалення всіх 30 членів альянсу та їхніх парламентів. Щобільше, за словами дипломатів, на Ердогана будуть чинити тиск, щоб він поступився, оскільки Фінляндія та Швеція значно посилять НАТО у Балтійському морі.

«Я впевнений, що ми зможемо розв’язати проблеми, висловлені Туреччиною, таким чином, щоб не затримувати вступ», — заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Парламентські дебати у Швеції — формальність, щоб дати можливість двом партіям, які все ще виступають проти вступу до НАТО, висловити свої побоювання. За вступ до НАТО виступає значна більшість.

За матеріалами The Epoch Times România