Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Посол Кремля у США: Ми ніколи не здамося, ми ніколи не відступимо

Понеділок, 16 травня 2022 року
Анатолій Антонов, посол Росії у США (Photo Caption).

«Росія не капітулює в Україні», — заявив 15 травня посол Росії в США Анатолій Антонов, маючи на увазі загарбницьку війну, яку Володимир Путін розпочав в Україні 24 лютого.

Антонов звинуватив США в тому, що вони «дедалі більше залучаються до конфлікту в Україні, що може викликати найнепередбачуваніші наслідки для двох ядерних держав». Він також сказав, що «мета» спеціальної військової операції Росії у Києві чітко визначена. Мета Володимира Путіна — «відсутність будь-якої загрози для Російської Федерації з території України», — додав він.

«Ми говоримо твердо і ясно, і ми, російські дипломати, які працюють тут, однозначно впевнені, що ніколи не буде жодної капітуляції. Ми впевнені, що всіх цілей, поставлених верховним головнокомандувачем перед нашими збройними силами, буде повністю досягнуто. Ми ніколи не здамося, ми ніколи не відступимо», — сказав російський дипломат.

«Наразі ситуація вкрай небезпечна», — сказав він, висловивши невдоволення втручанням Заходу в українську кризу. Він побічно пригрозив наслідками за військову участь і постачання зброї, внаслідок яких загинули російські війська в ході війни на території України.

Заяви російського дипломата прозвучали в той час, коли Володимир Путін неодноразово попереджав країни, які намагаються втрутитися в український конфлікт, про тяжкі наслідки, з якими вони ніколи не стикалися у своїй історії. Виступаючи перед законодавцями у Санкт-Петербурзі, Путін сказав, що Захід мав намір знищити Росію та розбити її на частини, але зазнав невдачі. Путін звинуватив Захід у «підштовхуванні України до конфлікту з Росією».

Володимир Путін погрожував тим, що Москва «адекватно реагуватиме» на всі виклики, «як це було завжди й так буде зараз». Російський лідер наголосив на важливості безпеки «російської державності», яка, за його словами, є «найважливішою цінністю для нашого суспільства».

«Така єдність народу багато чого варта, вона гарантує, що Росія гідно відповість на найскладніші виклики та загрози, впевнено пройде через усі випробування. Так було завжди, так буде й зараз», — сказав Путін на засіданні Ради Російської Федерації.