ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пшенична криза на горизонті. За заявою Китаю, фермери країни заготовляють пшеницю як сіно

Велика Епоха
Зерновий лан (Pixabay.com)

У той час як світові ціни на продовольство залишаються на рекордно високому рівні, а війна між Росією та Україною — двома великими експортерами зерна — продовжується, тривожні відео з Китаю показують, що фермери мають великі проблеми з вирощуванням пшениці напередодні сезону збирання врожаю.

Bloomberg повідомляє, що Міністерство сільського господарства Китаю дуже стурбоване ситуацією у сільському господарстві країни та проводить розслідування за фактом незаконного знищення посівів пшениці.

Представники комуністичного режиму попередили, що ситуація складається за три тижні до збирання врожаю, додавши, що наприкінці минулого року врожай зазнав руйнівних повеней. Існує також побоювання, що надмірна вологість на полях південного Китаю через аномальні за обсягом опади може вплинути на здатність фермерів зібрати врожай.

Аналітик Томас Елдер Маркетс у Мельбурні Ендрю Уайтлоу зазначає, що не дивно, що фермери рано косять пшеницю, щоб перетворити її на сіно з огляду на невпевненість у тому, що вони зможуть зібрати хоч якийсь урожай.

"Якщо цього сезону Китай збере поганий урожай, то йому, ймовірно, доведеться розпочати масштабні закупівлі... Вже зараз амбіції Китаю в галузі продовольчої безпеки викликають питання", — каже Уайтлоу, додаючи, що цього року країна збільшила імпорт пшениці.

Ситуація в Китаї доповнює побоювання з приводу вирощування пшениці в Україні, відмови Росії від постачання врожаю до "недружніх" країн, загрози Індії заборонити експорт пшениці через погану погоду, проблеми з посадками в США та на канадських північних рівнинах через погодні умови.

В результаті всіх цих проблем, які можуть посилити ситуацію на світових продовольчих ринках, ф'ючерси на пшеницю в США в понеділок досягли 14-річного максимуму.