ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва звинувачує Бербок у дурості та навмисному введенні в оману

Велика Епоха
Анналена Бербок звинувачує Росію в тому, що вона блокує морські порти у війні проти України і цим перешкоджає експорту зерна. (Marcus Brandt/dpa)

Різка критика на адресу міністра закордонних справ Німеччини з Москви: російське зовнішньополітичне відомство звинувачує Анналену Бербок  у "дурості, або у навмисному введенні в оману".

Росія відкинула відповідальність за високі ціни на продовольство та небезпеку глобальної голодної кризи та різко відреагувала на відповідні звинувачення міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Ціни зростають через західні санкції, написала офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова у своєму Telegram-каналі. "Якщо ви цього не розумієте, то це або ознака дурості, або навмисне введення громадськості в оману", — звернулася вона до Бербок.

Крім того, за її словами, ще одна причина світової продовольчої кризи криється у розпаді державності України — і в цьому також винний Захід. "У цьому винні, зокрема, попередники пані Бербок, які не тільки втручалися в ситуацію в країні, а й власноруч формували внутрішню та зовнішню політику України", — стверджує Захарова.

Раніше, на зустрічі "Великої сімки" на березі Балтійського моря, міністр закордонних справ Німеччини висловила своє занепокоєння з приводу голодної катастрофи, що насувається, у світі. Вона звинуватила Росію у блокуванні морських портів України під час війни та, таким чином, у перешкоджанні експорту зерна. Країна є одним із найважливіших виробників зерна у світі.

===