Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Туреччина: Фінляндія та Швеція підтримували "терористичні організації"

Понеділок, 16 травня 2022 року
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. (JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images)

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу знову висловив занепокоєння своєї країни щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Дві країни "відкрито" підтримують "терористичні організації" Робочу партію Курдистану (PKK) та YPG, сказав Чавушоглу перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Берліні у суботу ввечері. Більшість населення Туреччини проти членства в НАТО країн, які "підтримують ці терористичні організації".

Для Туреччини "неприйнятно", якщо "друзі та союзники" підтримують курдських екстремістів, сказав Чавушоглу. Таким чином, він повторив звинувачення, висунуті цього тижня президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом проти Швеції та Фінляндії. Водночас Чавушоглу заявив, що він відкритий для обговорення прагнення членства в НАТО з представниками Гельсінкі та Стокгольма.

У четвер фінське керівництво заявило, що Фінляндія хоче подати заявку на членство в НАТО "без зволікання" у зв'язку з війною в Україні. Учора правляча Соціал-демократична партія Швеції заявила, що підтримує вступ країни до НАТО

Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять війну в Україні та перспективні заявки Швеції та Фінляндії на членство в НАТО на неформальній зустрічі у Берліні до неділі. Ще одна тема – майбутня стратегічна орієнтація альянсу. Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде та її фінський колега Пекка Хаавісто візьмуть участь у зустрічі у суботу як гості.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===