ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністр закордонних справ Німеччини звинуватила Росію у навмисному розширенні масштабу війни в Україні до «зернової війни»

Велика Епоха
Анналена Бербок — міністр закордонних справ Німеччини (скриншот)

Представники семи найбільших економік світу заявили в суботу, що війна в Україні розпалює глобальну продовольчу та енергетичну кризу, яка загрожує бідним країнам. Необхідні термінові заходи для розблокування українських зерносховищ.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела зустріч провідних дипломатів «Великої сімки», під час якої сказала, що війна стала «глобальною кризою».

За словами Бербок, до 50 мільйонів людей, переважно в Африці та на Близькому Сході, зіткнуться з голодом найближчими місяцями, якщо не буде знайдено шляхів вивільнення українського зерна, на яке припадає значна частка світових поставок.

«Росія свідомо вирішила розширити війну проти України, тепер уже як зернову війну чи, можна сказати, зернову війну проти багатьох держав світу, особливо африканських. Ми не маємо бути наївними. Це свідомо вибраний інструмент у гібридній війні, яка йде прямо зараз. Росія готує ґрунт для нових криз, щоб навмисно послабити міжнародну згуртованість проти війни Росії», — сказала вона.

У заявах, опублікованих після закінчення триденної зустрічі на балтійському узбережжі Німеччини, члени «Великої сімки» зобов'язалися продовжувати надавати гуманітарну допомогу найбільш уразливим групам населення.

«Агресивна війна Росії породила одну з найважчих продовольчих та енергетичних криз у новітній історії, яка тепер загрожує найуразливішим верствам населення світу. Ми сповнені рішучості прискорити скоординовані багатосторонні заходи у відповідь для збереження глобальної продовольчої безпеки і виступаємо в цьому відношенні разом з нашими найбільш уразливими партнерами», — проголосили лідери семи країн у спільній заяві.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі сказала, що її країна — один із великих експортерів сільськогосподарської продукції, і готова направити кораблі до європейських портів, щоб доставити українське зерно нужденним.

«Ми повинні зробити так, щоб це зерно було відправлене країнам, які його потребують. Інакше мільйонам людей загрожує голодна смерть», — сказала вона журналістам.

Країни «Великої сімки» також закликали Китай не допомагати Росії, зокрема, шляхом підриву міжнародних санкцій або виправдання дій Москви в Україні.

Пекін має підтримувати суверенітет та незалежність України та не «допомагати Росії в її агресивній війні», сказали вони.

Водночас «Велика сімка», до якої входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США, закликала Китай «припинити маніпулювання інформацією, дезінформацією та іншими способами намагатися легітимізувати агресивну війну Росії проти України».

У п'ятницю міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна, як і раніше, готова обговорювати з Росією розблокування постачання зерна, а також досягнення політичної угоди про припинення війни, але поки що не отримала «ніякої позитивної відповіді» від Москви.

Індія оголосила про негайну заборону експорту своєї пшениці, посилаючись на ризик для продовольчої безпеки країни, частково через війну в Україні. Власний урожай пшениці постраждав від рекордно спекотної погоди, що призвело до зупинки виробництва.

Індія займає друге місце у світі з виробництва пшениці, але більшу її частину споживає сама. Через перебої, спричинені вторгненням Росії в Україну, Індія сподівається знайти нові ринки збуту своєї пшениці в Європі, Африці та Азії.

За матеріалами The Epoch Times

===