ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній посол Китаю в Україні каже, що Росія вже програла війну

Велика Епоха
Українські військовослужбовці оглядають знищений російський танк на дорозі в селі Русанів, що під Києвом, Україна, 16 квітня 2022 року. (Genya Savilov/AFP/Getty Images)

Гао Юшен, колишній посол Китаю в Україні, заявив нещодавно на форумі, що Росія "вже програла російсько-українську війну". Його аналіз причин та тенденцій війни повністю відрізняється від проросійської риторики китайського комуністичного режиму.

У своєму виступі він також передбачив виключення Росії з важливих міжнародних організацій та нову хвилю "де-русифікації" у країнах колишнього Радянського Союзу.

30-й Китайський міжнародний фінансовий форум та Департамент міжнародних досліджень Китайської академії суспільних наук, нещодавно провели внутрішній онлайн-семінар, присвячений впливу російсько-української війни на Китай та ситуацію у світі. Гао, який був послом режиму в Україні з 2005 до 2007 року, був запрошений виступити з промовою. За свою більш ніж 30-річну дипломатичну кар'єру він побував у колишньому Радянському Союзі та країнах, які раніше були радянськими державами.

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, війна не закінчилася протягом тижня, як очікував багато хто у світі. Гао сказав, що Росія не змогла швидко перемогти Україну, а економічна міць Росії вкрай непорівнянна з її так званим статусом "військової наддержави", і зволікання у війні стало важким тягарем для російської економіки.

Гао заявив, що сучасна війна — це "змішана війна", що включає такі галузі, як: військова, економічна, політична, дипломатична, громадська думка, пропаганда, розвідка та інші. І Росія "вже програла" у всіх галузях, і її остаточна поразка – лише питання часу.

Гао зазначив, що зовнішня політика Росії являє собою "суміш колишнього Радянського Союзу та царської імперії". Суть і основний напрямок зовнішньої політики путінського режиму полягає в тому, щоб "розглядати країни колишнього Радянського Союзу як свою виняткову сферу впливу та відновити імперію шляхом "об'єднання" під керівництвом Росії".

Далі він зазначив, що так зване відродження Росії за президента Володимира Путіна — це "хибне припущення, якого не існує". За його словами, Росія ніколи не визнавала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність інших колишніх радянських республік і тому "часто порушувала їхню територію та суверенітет", що є найбільшою загрозою миру, безпеці та стабільності в Євразії.

Російська військова техніка рухається по шосе в районі, контрольованому проросійськими сепаратистськими силами, неподалік Маріуполя, Україна, на фотографії без дати. (Alexei Alexandrov/AP/PA)

Що стосується виступу Гао, оглядач китайських подій Цинь Пен, який знаходиться в США, на своєму YouTube каналі "Qin Peng Time" заявив, що аналіз Гао викриває виправдання Росії для вторгнення в Україну, такі як "денацифікація" та "демілітаризація" в Україні.

Відеозапис виступу Гао був розміщений у китайському інтернеті та викликав ажіотаж, але незабаром був вилучений. 11 травня ЗМІ китайського режиму "Phoenix News Media", зареєстроване в Гонконгу, опублікувало змінену версію промови, нібито відредаговану самим Гао. Стаття викликала бурхливе обговорення у соціальних мережах. Проте невдовзі і ця стаття була видалена.

Цинь сказав: "Чому китайський комуністичний режим так боїться і змушений цензурувати промову Гао у всьому Інтернеті. Я думаю, що крім його висловлювання про те, що Росія зазнає поразки, це також пов'язано з його непрямою заявою про те, що міжнародний порядок буде реструктуровано, і як комуністичний Китай, так і Росія будуть виключені з деяких важливих міжнародних організацій, а їх вплив у світі скоротиться".

"Промова Гао показує, що китайський режим здебільшого бачить це так: Росія зазнає поразки, її статус великої держави буде сильно ослаблений, Україна схилятиметься на бік Заходу, і статус китайського режиму також серйозно постраждає", — додав він.

"От чому останнім часом ми бачимо, як китайський режим прагне скоригувати свою зовнішню політику, зокрема запросив міністра закордонних справ України дати інтерв'ю своєму офіційному ЗМІ "Сіньхуа", розповівши про російське вторгнення; китайські офіційні ЗМІ публікують статті, в яких позитивно відгукуються про Зеленського, а прессекретар режиму Чжао Ліцзянь демонструє відносно дружнє ставлення до США".

За матеріалами The Epoch Times USA

===