Вівторок, Чер 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники з Китаю опублікували відео, як зграї дронів полюють на людей

Неділя, 15 травня 2022 року
Матриця

За останній тиждень у соціальних мережах з'явилося відео з "китайськими супер-дронами", причому кадри були названі "жахливими".

10 легких безпілотників стали вірусними минулого тижня завдяки команді з Чжецзянського університету, яка опублікувала кадри, що показують, як крихітні безпілотники розгойдуються і прокладають собі шлях через густі лісові масиви, швидко переміщаючись між деревами.

Дрони беруть напрямок від алгоритму, який допомагає їм складати карту навколишнього середовища у реальному часі, пише The Sun у статті про відео. Їхнє внутрішнє програмне забезпечення оновлюється "кожні кілька мілісекунд", що допомагає їм уникнути зіткнення з іншими об'єктами.

У статті також зазначається, що оскільки вони не працюють на GPS, їх можна використовувати в районах із поганим супутниковим покриттям.

Проблема в тому, що та сама команда Чжецзянського університету також опублікувала відео, на якому безпілотники переслідують людину через ліс дерев. Після того як їх навчили фокусуватися на людині, вони можуть стежити за нею навіть якщо вона ховається за предметами.

"Навігаційні та координаційні здібності рою дронів у цих відеороликах залучили та надихнули багатьох дослідників. Тут ми робимо крок назустріч такому майбутньому", — коментують дослідники в журналі Science Robotics. Доктор Джонатан Ейткен з Університету Шеффілда оцінив досягнутий прогрес як "видатне досягнення".

Він додав: "Створення якісної карти, складеної розподіленим роєм роботів, з таким рівнем деталізації, який був продемонстрований, є відмінним технологічним досягненням. Поєднати це з успішною навігацією та уникненням перешкод та, що особливо важливо, інших членів рою — визначне досягнення".

Пол Шарре, колишній високопоставлений співробітник Пентагону та експерт з безпілотних бойових дій, зазначив, наскільки добре працюють безпілотні програми Китаю: "Ми не можемо побачити на китайському відео, чи спілкуються безпілотники та чи координуються вони одне з одним". "Це може бути просто запуск безпілотника, подібний до запуску ракет із системи MLRS. Але це випробування показує, що вони розробляють роєві системи безпілотників, і вони можуть бути введені в експлуатацію через кілька років".