Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Створено тканину з міддю, яка швидко вбиває вірус COVID-19

Вівторок, 25 січня 2022 року
Фото: Xefco

Винахід нової антивірусної тканини став результатом спільних зусиль фахівців австралійської компанії Xefco та Інституту прикордонних матеріалів Університету Дікіна.

Технологія виробництва матеріалу передбачає нанесення на різні види тканин тонких шарів практично чистої міді. Після цього тканина набуває унікальних властивостей. Якщо на поверхню потрапляє вірус, від контакту з покриттям він гине всього через 5 хвилин. А щоб його сліди повністю зникли з матеріалу, знадобиться півгодини.

Після нанесення тонкого шару міді тканина не змінює свої характеристики, залишаючись такою ж гнучкою. Також мідне покриття не робить її важчою. Речі, пошиті з цього матеріалу, можуть бути такими ж зручними, як і речі зі звичайної тканини, яка не має антивірусних властивостей.

Відомо, що мідь має властивість швидко знищувати бактерії та віруси. Покриття, нанесене на тканину, здатне знищити близько 97% вірусу протягом 5 хвилин. А за наступні 15 хвилин гине більше 99% вірусів. Таким чином, інноваційну тканину з мідним покриттям можна вважати ще одним ефективним засобом для стримування поширення коронавірусу та небезпечних бактерій, що спричиняють інші захворювання.

Фото: HeiQ PLC/xefco.com

Технологію нанесення найтоншого мідного покриття можна використовувати при виробництві масок, повітряних фільтрів та інших засобів індивідуального захисту. Завдяки міді їхня ефективність буде значно збільшена. Такі ЗІЗ зможуть не просто перешкоджати попаданню вірусу в дихальні шляхи і на слизові оболонки, але й убивати його. Імовірність зараження завдяки цьому буде значно нижчою, ніж при використанні звичайних масок та інших виробів для індивідуального захисту.

Зараз компанія-виробник планує розпочати розповсюдження нового матеріалу на території Австралії. Далі планується вихід на ринок Європи та всього світу. Можливо, надалі тканина з мідним покриттям допоможе врятувати багатьох людей від зараження.

Читайте далі:

Дизайнер створила біорозкладані маски з яких можуть рости квіти