ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній російський прем'єр: Путін тепер знає, що програє війну

Велика Епоха
Михайло Касьянов (ліворуч) з Володимиром Путіним у 2003 році (YURI KADOBNOV/AFP/Getty Images)

Колишній близький соратник російського президента тепер вважає, що вторгнення вичерпало себе – і Володимир Путін "знає про це", повідомляє The London Economic.

Володимир Путін звик добиватися свого – і справедливо буде сказати, що цього не відбувається у випадку з російським вторгненням в Україну. Тепер авторитарний лідер, схоже, змирився з реальністю, каже Михайло Касьянов.

Чи програє Росія цю війну? Колишній прем'єр стверджує, що так.

Колишній прем'єр-міністр Росії, який обіймав цю посаду з 2000 по 2004 рік, назвав Путіна "цілком іншою людиною" у порівнянні з тим, з ким він працював два десятиліття тому.

Крім того, Касьянов висловив співчуття з приводу скочування Росії до тоталітаризму в останні роки правління Путіна, заявивши, що політичний фанатик "знищив характеристики демократичної держави". На жаль, його останній акт жорстокості, можливо, вже добігає кінця.

Експрем'єр переконаний, що лідер Кремля був змушений визнати, що його вторгнення в Україну провалилося, а виключний опір українських військ може повністю зірвати його план наступу.

"Реакція Путіна та його промова в День Перемоги були абсолютно слабкими. Він уже почав розуміти, що програє цю війну", — каже Касьянов, додаючи, що він майже впевнений у тому, що Путін "введений в оману" своїми радниками щодо стану російських збройних сил.

"Мені здається, Путін нервує... Він знищив усі риси демократичної держави, і тепер маємо абсолютний авторитарний режим, який поступово переходить до тоталітарного", — каже колишній колега Путіна.

Британська розвідка стверджує, що Росія навряд чи "підсилить своє просування". Безумовно, що оцінки британської розвідки підтверджують заяву Касьянова.

У своєму останньому звіті Міністерство оборони Великобританії заявило про те, що російська кампанія на сході України "втратила темп" і тепер "значно відстає від графіка":

На цей час Росія зазнала втрат, ймовірно, у розмірі третини наземних бойових сил, які вона задіяла в лютому. Сили армії все більше стримуються погіршенням можливості активізації, низьким моральним духом  та зниженням боєздатності.

Більшість цих можливостей не можна швидко замінити чи відновити, і вони, швидше за все, продовжуватимуть перешкоджати російським операціям в Україні. За нинішніх умов Росія навряд чи різко прискорить темпи свого просування протягом найближчих 30 днів."