ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США можуть до серпня схвалити членство Фінляндії в НАТО, заявив лідер республіканців у Сенаті

Велика Епоха
Мітч Макконнелл (Nicholas Kamm/AFP/Getty Images)

Конгрес США добиватиметься ратифікації заявки Фінляндії на вступ до західного військового альянсу НАТО до відходу на канікули в серпні, заявив лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл у Гельсінкі після зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Нійністе, повідомляє Reuters. 

Канада, інший північноамериканський союзник НАТО також пообіцяла швидку ратифікацію.

"Ми, звичайно, сподіваємось, що це вдасться зробити до серпневих канікул, коли Конгрес зазвичай не працює", — сказав Макконнелл журналістам у понеділок.

У неділю Нійністе підтвердив, що Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО, що є історичною зміною політики, спричиненої вторгненням Росії в Україну. Швеція зі свого боку також планує приєднатися до військового альянсу.

Макконнелл зазначив, що американські законодавці широко підтримують членство Фінляндії у ЄС на двопартійній основі.

"З погляду розміру голосів буде дуже значним. Не одноголосно, але дуже значуще".

Макконнелл також наголосив на прихильності Республіканської партії до продовження участі США у військовому альянсі.

"Абсолютно точно, це не думка більшості в Республіканській партії, це точно не думка більшості серед республіканців у Сенаті або республіканців у Палаті представників", — сказав він, відповідаючи на запитання щодо позиції колишнього президента США Дональда Трампа щодо виходу його країни з НАТО.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила у понеділок, що її країна також виступає за якнайшвидший вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

"Наша мета — бути серед перших країн, які зможуть ратифікувати приєднання Швеції та Фінляндії", — сказала Жолі журналістам, прибувши до Брюсселя на зустріч зі своїми колегами по ЄС.

Жолі додала, що її країні потрібно лише кілька днів, щоб ратифікувати приєднання.

Висловлювання Макконнелла прозвучали в понеділок, коли Росія заявила, що Захід не повинен мати ілюзій щодо того, що Москва просто погодиться на північне розширення військового альянсу НАТО за рахунок Швеції та Фінляндії. Росіяни прагнули донести до громадськості, що цей крок є помилкою, що призведе до зростання військової напруги.

"У них не має бути ілюзій, що ми просто терпітимемо їх — як і Брюссель, Вашингтон та інші столиці НАТО", — цитує державне інформаційне агентство РІА заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова.