ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Disney "атакує" традиційну культуру і цінності Турції через пропаганду ЛГБТ

Велика Епоха
Члени Союзу молоді Туреччини проводять акцію протесту в Анкарі, Туреччина, 23 квітня 2022 року проти майбутнього запуску Disney . (Courtesy Turkish Youth Union)

У той час, як потоковий сервіс Disney+ готується до запуску в 42 країнах цього літа, суперечки навколо компанії Walt Disney Company, схоже, вийшли за межі американських культурних воєн.

У Туреччині, де сервіс розпочне мовлення 14 червня, деякі критики стверджують, що контент Disney — враховуючи його зростаючий акцент на теми лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів (ЛГБТ) — є "атакою" на традиційну культуру та цінності країни.

"Ми виступаємо проти цієї [про-ЛГБТ] пропаганди, яка веде війну проти нашої нації та дітей", — заявив в інтерв'ю The Epoch Times Ділек Чинар, голова Союзу турецької молоді, що базується в Стамбулі. "Disney+ прагне отруїти уми турецької молоді цим контентом".

Багато турецьких батьків також висловлюють сумніви щодо того, що вони вважають невідповідним контентом для молодої аудиторії. "Ми з чоловіком не хочемо, щоб наш чотирирічний син дивився фільми та телепередачі, що містять сексуальні або [ЛГБТ] ідеї", — сказала 30-річна Бетуль Алвер в інтерв'ю The Epoch Times. Ми глибоко стурбовані Disney+ і закликаємо владу заборонити його трансляцію у Туреччині".

Не дуже тонкі повідомлення

У грудні минулого року Вища рада з радіо та телебачення Туреччини видала Disney+ ліцензію на трансляцію свого контенту по всій країні протягом десяти років. Турецький союз молоді, який налічує понад 80 000 членів, у відповідь на це організував кампанію в Інтернеті, щоб підвищити поінформованість про проблему та змусити раду скасувати своє рішення.

"Дуже важливо, щоб батьки були обізнані з цим, щоб забезпечити захист наших дітей", — сказав Чинар. "Ми також заперечуємо проти інших медіаплатформ, таких як Netflix, які розповсюджують подібну пропаганду".

Коли його попросили навести конкретні приклади ЛГБТ-тематики у матеріалах Disney, Чинар вказав на кілька недавніх діснеївських проєктів, включаючи "Гравіті Фолз", "Вперед", "9-1-1: Одинока зірка" та "Будинок сови". Твердження Чинара навряд чи можна назвати теорією змови: Творець "Гравіті Фолз" Алекс Хірш підтвердив наявність гомосексуальних стосунків у своєму анімаційному комедійному серіалі. Водночас у західних ЗМІ після виходу "Вперед" у 2020 році його вітали за те, що в ньому з'явився "перший відкритий персонаж ЛГБТК".

23 квітня, у Національний день захисту дітей у Туреччині, Турецький союз молоді провів демонстрацію у столиці країни Анкарі на знак протесту проти "пропаганди" ЛГБТ на популярних медіаплатформах, таких як Disney, Netflix та YouTube. У заході взяли участь сотні старшокласників з усієї країни. Учасники підняли транспаранти з написами: "Netflix і Disney+, ми ніколи не проковтнемо вашу отруту!" і "Ми не "покоління Z"! Ми — турецька молодь!".

Каліфорнійська компанія Walt Disney Company, своєю чергою, не приховує своєї позиції щодо "гендерної ідентичності" та інших питань, пов'язаних із ЛГБТ. У березні на зборах Zoom у рамках усієї компанії Карей Берк, президент Disney із загальних розваг, закликав значно збільшити кількість ЛГБТ-персонажів у фільмах Disney.

Просування цієї [про-ЛГБТК] ідеології не має нічого спільного зі "свободою" чи "правами людини", — йдеться у заяві групи. "Йдеться про те, щоб перетворити людей на безмозких рабів системи, відчужуючи їх від самих себе та своїх цінностей".

Попри зусилля Туреччини щодо вступу до Європейського Союзу, багато турків, незалежно від політичної орієнтації, з побоюванням дивляться на те, що вони вважають "занепадом" Заходу.

За матеріалами The Epoch Times USA

===