ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Хірурги як «кати»: Китайські лікарі скоюють вбивства для підтримання індустрії трансплантації органів

Велика Епоха
Лікарі готуються до пересадки нирки на фотографії з архіву. (Pierre-Philippe Marcou/AFP/Getty Images)

Сотні китайських лікарів та інших медичних працівників виступають у ролі «катів» для держави, щоби підтримати прибуткову індустрію трансплантації органів, йдеться в дослідженні, опублікованому в одному з провідних медичних журналів США.

Дослідження, опубліковане 4 квітня в American Journal of Transplantation, проаналізувало понад 120 000 публікацій китайською мовою про трансплантацію органів та виявило 71 публікацію, коли лікарі вирізали серця та легені в людей для пересадки без попереднього проведення тесту на встановлення смерті мозку, що свідчить про те, що пацієнтів убивали заради їхніх органів.

Загалом 348 медичних працівників або дослідників, включно з хірургами, медсестрами та анестезіологами із 56 китайських лікарень, розташованих по всій країні, були співавторами цих 71 публікацій.

Ці матеріали були опубліковані в період з 1980 до 2015 року включно, у цей період у Китаї не було офіційної системи добровільного донорства й було мало добровільних донорів. На той час режим стверджував, що більшість органів для трансплантації надходить від страчених ув’язнених.

Але на початку 2000-х років з’явилися повідомлення та дослідження про те, що Пекін насильно забирає органи в затриманих в’язнів совісті.

Ці твердження були підтверджені «поза всякими здоровими сумнівами» незалежним народним трибуналом у 2019 році, який встановив, що такі злодіяння відбувалися впродовж тривалого часу в неабияких масштабах, причому основним джерелом органів була переслідувана духовна група Фалуньгун.

У своєму висновку орган, відомий як «Китайський трибунал», відкинув твердження китайського режиму про те, що з 2015 року всі органи трансплантації надходили з офіційної системи донорства органів.

Представники духовної практики Фалуньгун дотримуються принципів моральної поведінки, що ґрунтується на істині, доброті та терпінні, а також виконують медитативні вправи. З 1999 року вона є об’єктом широкомасштабної кампанії переслідування, під час якої мільйони послідовників були ув'язнені по всій країні.

«Незаперечний доказ»

Це нове дослідження — перше у своєму роді, яке виявило «незаперечний доказ», що доводить, що лікарі вбивали людей заради їхніх органів, сказав Джейкоб Лаві, співавтор доповіді та директор відділення трансплантації серця в медичному центрі Шиба в Ізраїлі.

У китайських публікаціях, зазначених у дослідженні, лікарі оголошували ув’язнених, на яких вони проводили операції, мертвими, але інша інформація, розкрита в цих роботах, показує, що це не так.

Підтвердження смерті мозку — це тривалий процес, який зазвичай займає кілька годин, й один із найважливіших етапів включає відключення апарату штучної вентиляції легень, щоб оцінити, чи може пацієнт дихати самостійно.

Але в документах докладно описується, що китайські лікарі й далі проводили інтубацію донорів після констатації передбачуваної смерті мозку або безпосередньо перед операцією. У деяких випадках донору проводили вентилювання за допомогою лицьової маски, що свідчить про те, що оцінка смерті мозку не проводилась.

«Вони отримували органи від людей, які не були оголошені померлими, тобто вони стали вбивцями», — сказав Лаві в інтерв’ю The Epoch Times.

Парад Фалунь Дафа в Манхеттені, Нью-Йорк, 16 травня 2019 року. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

За його словами, ці відомості, мабуть, є випадковими зізнаннями китайських лікарів.

«Якимось чином і автори, і їхні редактори у відповідних медичних журналах забули прибрати ці деталі, які ми і виявили», — сказав Лаві.

Якби ці статті були відправлені до західних медичних журналів, зазначив він, вони «були б відкинуті через ці пропозиції, тому що жоден редактор жодного пристойного журналу не опублікував би статтю, що викриває авторів у таких вчинках».

Такі зізнання перестали з’являтися в китайських газетах після 2015 року, але зловживання не припинилися, вважають автори дослідження.

Можливо, що китайські лікарі перестали займатися цією практикою. Але набагато вірогідніше, що вони почали бути обережнішими, вважає Метью Робертсон, науковий співробітник із вивчення Китаю в Меморіальному фонді жертв комунізму, співавтор дослідження.

Він вказав на доповідь 2014 року, підготовлену правозахисною групою «Всесвітня організація з розслідування переслідування Фалуньгун» (WOIPFG), у якій вперше були наведені тривожні подробиці, виявлені в китайських медичних документах, зокрема величезна кількість донорів із поганим станом здоров’я та те, як лікарні проводять велику кількість великих операцій із пересадки органів за один день.

Китайське медичне керівництво, ймовірно, узяло до уваги цю доповідь і наказало всім журналам припинити публікацію таких подробиць, припустив Робертсон, який раніше працював репортером у The Epoch Times.

«Вони стежать за тим, що кажуть дисиденти, особливо з цього питання, яке є дуже чутливим. І щоб видалити ці сліди, достатньо написати електронний лист або зробити кілька телефонних дзвінків», — сказав він.

Прихильники Фалуньгун інсценують незаконний акт оплати людських органів під час акції протесту 19 квітня 2006 року у Вашингтоні, присвяченій візиту глави КНР Ху Цзіньтао до США. (JIM WATSON/AFP via Getty Images)

У гонитві за прибутком

Два роки тому Робертсон і Лаві виявили, що офіційні дані про донорство в Китаї майже точно відповідають математичній формулі, що свідчить про те, що китайський режим, найімовірніше, систематично фальсифікує дані про донорство органів.

Під час пандемії у 2020 році WOIPFG зробила сотні таємних телефонних дзвінків до китайських лікарень, під час яких деякі лікарі обіцяли, що органи будуть доставлені за тиждень. Надзвичайно швидкий час виконання замовлення — нечуваний в інших країнах із розвиненою системою донорства органів — дає змогу припустити, що Пекін продовжує цю жорстоку практику, заявила ця організація.

За роки свого існування WOIPFG провела десятки таємних дзвінків до китайських лікарень у межах розслідування практики примусового збору органів у Пекіні.

Робертсон сказав, що раніше він провів дослідження деяких журналів дзвінків WOIPFG і дійшов висновку, що вони справжні.

«Вони мають дуже чітку структуру впродовж багатьох років. Тому я схильний вірити змісту дзвінків», — сказав він.

Для лікарень обґрунтування тут просте.

«Це дуже прибуткова галузь. Якщо вони можуть одержувати з цього прибуток і водночас, як показав Китайський трибунал, дбати про бажання комуністичної партії... Це "безпрограшна" ситуація», - сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA