ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія очікує на репресії з боку Кремля. До якого сценарію готуватись?

Велика Епоха
Прапор Фінляндії в Лахті, Фінляндія. (Gerard Cerles/AFP/Getty Images)

Росія може припинити постачання газу до Фінляндії вже цього тижня, заявив у середу фінський державний постачальник енергоресурсів Gasum. Ця заява була зроблена після того, як Фінляндія офіційно подала заявку на вступ до НАТО.

У своїй заяві компанія Gasum повідомила, що не отримувала жодної інформації з цього приводу від російського "Газпром експорту" або російського оператора з транспортування газу, проте вона готується до сценарію, при якому Москва скоротить постачання газу до кінця п'ятниці або в суботу.

Газпром не відповів на прохання про коментар.

"Gasum продовжить готуватися до цієї ситуації разом зі своїми клієнтами та національними органами, відповідальними за аварійне постачання", — йдеться у повідомленні.

За даними інформаційного агентства "Інтерфакс", у період з 1 січня до 16 березня експорт російського газу до Фінляндії становив у середньому близько 3,2 млн кубометрів на добу.

Минулого тижня президент Фінляндії Саулі Нііністе і прем'єр-міністр Санна Марін заявили, що Фінляндія "без зволікання" подасть заявку на вступ до західного оборонного альянсу НАТО, що спонукало Росію оголосити про те, що буде реакція у відповідь.

На додаток, президент Росії Путін раніше вимагав від країн, які він називає "недружніми", платити за газ у рублях або припинити їм постачання. У квітні Москва призупинила постачання до Болгарії та Польщі, після того, як вони відмовилися від цих вимог.

Європейська комісія заявила, що країни не повинні платити в рублях, і що виконання вимог Росії може порушити санкції Європейського Союзу проти Москви у зв'язку з її діями в Україні.

Раніше компанія Gasum заявляла, що не прийме вимоги "Газпром експорту" платити в рублях і що у зв'язку з цим зростає ризик припинення постачання російського газу до Фінляндії.

Минулої п'ятниці комітет з готовності до надзвичайних ситуацій Фінляндії заявив, що готовий впоратися із ситуацією, якщо Росія припинить постачання газу.

Фінляндія імпортує основну частину природного газу із сусідньої Росії, але на природний газ припадає лише близько 5% її річного енергоспоживання.