Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фінська газова компанія Gasum заявила, що не збирається платити за російський газ у рублях

Середа, 18 травня 2022 року
(STR/AFP/Getty Images)

Фінська газова компанія Gasum заявила, що не платитиме за російський газ у рублях і не використовуватиме запропоновану "Газпромом" схему оплати за газ. В офіційній заяві компанія повідомила, що переговори щодо довгострокового газового контракту з "Газпромом" тепер є спірними, і вона звернеться до арбітражу.

Компанія Gasum заявила, що веде переговори з "Газпромом" щодо контракту з минулого року, але у квітні "Газпром" надіслав листа, в якому повідомив, що вимагає оплати в рублях.

Проте фінська фірма заявила, що "не приймає вимоги "Газпром експорту" перейти на платежі в рублях і тому не здійснюватиме платежі в рублях або відповідно до запропонованої "Газпром експортом" платіжної угоди", повідомляє CNN.

Крім того, компанії ведуть серйозну суперечку щодо інших претензій, пред'явлених у рамках контракту.

"Загалом це те, з чим Gasum не може погодитися і вирішила передати суперечки за договором постачання в арбітраж на підставі арбітражу, передбаченого в договорі. Це питання буде розглядатися в арбітражі", — кажуть представники компанії Gasum.

Фіни попередили, що це призведе до збільшення ризику припинення постачання газу з Росії, але вони підготувалися до цієї ситуації разом зі своїми клієнтами та урядом.

У березні президент Росії Володимир Путін оголосив, що "недружні" країни повинні будуть платити за газ, який купують у росіян, у рублях, а не в євро або доларах, як було передбачено в контрактах.

Покупці могли б здійснювати платежі в євро або доларах на рахунок у російському Газпромбанку, який потім конвертував кошти в рублі і переводив їх на інший рахунок, з якого платіж здійснювався б в Росію.

Постачання газу до Польщі та Болгарії було припинено після того, як вони відмовилися платити в рублях, а інші великі європейські газові компанії повідомили джерела, що вони працюють над тим, як оплачувати російський газ, не порушуючи санкцій ЄС.