Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Росія закриває московське бюро CBC/Радіо-Канада і позбавляє журналістів акредитації

Четвер, 19 травня 2022 року
Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, Москва, 17 січня 2020 року. (The Canadian Press/AP/Alexander Zemlianichenko)

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що закриває московське бюро CBC/Радіо-Канада та позбавляє акредитації та віз його журналістів.

Офіційний представник МЗС Марія Захарова заявила, що цей крок є заходом у відповідь на заборону Оттави на мовлення в Канаді підтримуваного Кремлем телеканалу RT, раніше відомого як Russia Today, і RT France.

У середині березня CRTC виключила RT і RT France зі свого дозволеного списку програмних служб та станцій після того, як виявила, що його програми, спрямовані проти українців, містять образливі коментарі.

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив тоді, що необхідно вжити заходів для боротьби з брехнею та дезінформацією Росії про вторгнення в Україну, зокрема у соціальних мережах.

CBC/Радіо-Канада не одразу відповіла на прохання прокоментувати останні дії Росії.

4 березня мовник заявив, що тимчасово призупинив мовлення у Росії через нове законодавство країни, яке, за його словами, "схоже, криміналізує незалежні репортажі про поточну ситуацію в Україні та Росії".

У квітні Росія розширила список канадців, які потрапили під санкції, додавши до нього ще 61 людину, включаючи кількох журналістів, таких як міжнародний кореспондент Globe and Mail Марк Маккіннон, оглядач National Post Джон Івісон, головний редактор Globe та президент та генеральний директор CBC.