Середа, Лип 6, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

З Куби частково знято обмеження, накладені США

Середа, 18 травня 2022 року
Куба. (YAMIL LAGE/AFP via Getty Images)

Уряд США оголосив про зняття низки обмежень щодо Куби. У понеділок Держдепартамент заявив, що, серед іншого, відновить зупинену на кілька років програму, що полегшує імміграцію для членів сімей кубинців, які проживають у США. Крім того, планується скасувати обмеження на грошові перекази зі США на Кубу та збільшити кількість авіарейсів між двома країнами.

Уряд підкреслив, що всі фінансові санкції проти окремих кубинців та установ мають залишатися чинними. Йдеться лише про те, щоб "відреагувати" на "гуманітарну ситуацію" на Кубі та дати населенню можливість "економічного розвитку", заявив у зв'язку з цим високопоставлений представник США.

Кубинський уряд вітав це оголошення як "маленький крок у правильному напрямку". Однак це не змінює "ні цілей, ні основних інструментів безуспішної політики США проти Куби", заявив міністр закордонних справ Бруно Родрігес у Twitter.

Відносини з комуністичною карибською державою є політично вибухонебезпечними для США, не в останню чергу через численних кубинських іммігрантів. Голова сенатського комітету з міжнародних відносин, колега Байдена по партії Боб Менендес, негайно заявив: "Сьогоднішня заява ризикує надіслати неправильний сигнал неправильним людям у неправильний час та з неправильних причин".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH