ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активісти Грінпіс у Великій Британії заблокували причал, який має прийняти танкер із російським дизельним паливом

Велика Епоха
Альпіністи Грінпіс блокують танкер, що перевозить 33 000 тонн російського дизельного палива до Великобританії, на Navigator Terminals в Ессексі 16 травня 2022 року. (Greenpeace/ Saf Suleyman/ PA)

Грінпіс повідомляє, що протестувальники зайняли причал, до якого мав причалити танкер із партією в 33 000 тонн російського дизельного палива, змусивши його розвернутися у Темзі.

За даними, 12 активістів проникли на територію терміналу Navigator Terminals у Грейсі (Ессекс) і піднялися на причал пізно ввечері в неділю.

Грінпіс стверджує, що британський уряд дозволяє "грошам від викопного палива" перетікати до президента Росії Путіна.

Поліція Ессекса повідомила, що їхніх співробітників було викликано на повідомлення про те, що люди проникли на термінал близько 23:05 у неділю.

За словами представників поліції, вісім людей було заарештовано за підозрою в незаконному проникненні на територію за обтяжливих обставин, і поліцейські спільно з партнерами працюють над тим, щоб забезпечити безпеку "ще кількох людей".

Грінпіс повідомив, що кілька протестувальників залишаються на місці: один активіст перебуває на розвантажувальних трубах, інший повис на причалі, а треті зайняли причал, не даючи танкеру причалити.

Вони розгорнули транспарант із написом: "Нафта розпалює війну".

Грінпіс повідомив, що судно завдовжки 183 метри мало розвантажитися о 23:59 у неділю.

Джорджія Уітакер, активіст з питань нафти і газу в Грінпісі Великобританії, сказала: "Міністри відклали заборону на імпорт російської нафти до кінця року, незважаючи на сильну підтримку громадськості".

"Щоб протистояти Путіну, знизити рахунки та вирішити проблему зміни клімату, прем'єр-міністр повинен якнайшвидше позбавити нас від викопних видів палива, зупинити сміховинні втрати енергії в наших неякісних будинках з протягами та віддати пріоритет дешевій, чистій, власній відновлюваній енергії".

Грінпіс відстежує постачання викопного палива з Росії.

Уряд вже заборонив судам, що належать Росії, керованим нею або які ходять під її прапором, заходити до Великобританії, але ніщо не заважає судну, що належить іншій країні, заходити до Великобританії з російською нафтою.

Танкер, що прямує до терміналу в Ессексі, ходить під грецьким прапором, але перевозить паливо з російського порту Приморськ, повідомили у Грінпіс.

Представник поліції Ессексу повідомив, що поліцейські знаходяться на терміналі Navigator Terminals і "працюють над тим, щоб швидко і безпечно вирішити ситуацію".

"Поліція не виступає проти протестів, але ми маємо втручатися, якщо є ризик для життя або є підозра, що закони порушуються", — сказав представник поліції.

"Ми сподіваємося, що ситуація вирішиться безпечно та швидко, щоб наші поліцейські змогли повернутися до захисту та служіння жителям Ессексу".