ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Син британської депутатки Бен Грант прибув до України для боротьби з російськими військами

Велика Епоха
Бен Грант (Скриншот відео)

Син британської депутатки-консерватора входить до числа колишніх британських військовослужбовців, які вирушають на український фрон усупереч попередженням британського уряду. Бен Грант, 30 років, каже, що ще 100 британців підуть за ним.

30-річний Бен Грант, який прослужив понад п'ять років в елітному підрозділі Королівського флоту, є одним із групи з семи колишніх військовослужбовців, які прибули до України у вихідні, щоб боротися з російськими військами, що вдерлися на територію України.

Його мати – Хелен Грант, член парламенту від консерваторів, відповідальна за освіту дівчаток та колишній держсекретар. Вона також є колишнім міністром спорту та туризму.

The National News поговорив з Беном Грантом у квитковому залі на львівському вокзалі в суботу, коли він очікував на посадку на поїзд до Києва.

Він сказав: «Мене не посилали, я не маю нічого спільного з урядом, я не маю нічого спільного з моєю матір'ю. Я просто хочу пояснити, що самостійно вирішив зробити це. Я навіть мамі не сказав, але що є, то є».

Грант сказав, що вирішив вирушити в Україну після того, як побачив кадри російського обстрілу будинку, в якому було чутно дитячий крик.

Він сказав: «Я подумав: «Я батько трьох дітей, і якби це були мої діти, я знаю, що б я зробив, я пішов би боротися». Тоді я подумав, що хотів би, щоб люди, які можуть бути достатньо досвідченими, щоб допомогти мені, прийшли та допомогли мені, врятували мою сім'ю».

Грант також сказав, що очікує, що до них приєднаються десятки інших колишніх британських солдатів.

«Усього до нас приїде ще 100 людей, тож буде здорово, коли сюди приїдуть усі — різного походження, деякі з них дуже й дуже добрі спеціалісти», — сказав він.

Ризик для іноземних бійців в Україні був особливо виділений минулого тижня, коли Росія погрожувала їм «кримінальним переслідуванням».

Офіційний представник Міністерства Оборони Росії Ігор Конашенков заявив: «Жоден із найманців, яких Захід відправляє в Україну для боротьби за націоналістичний режим у Києві, не може вважатися бойовиком з міжнародного гуманітарного права. Він може мати статус військовополоненого».

Грант також сказав, що йому відомо, що російські військові порушують Женевську конвенцію та стріляють у журналістів та мирних жителів. Він сказав, що швидше накладе на себе руки, ніж потрапить у полон: «Якби я міг закінчити свої дні до того, як потрапив у полон, я, мабуть, зробив би це. Я морально готувався до цього, але ми сподіваємось, що цього не буде».

Він додав: «Так, я наляканий, але знаю, що це правильний вчинок, це досить легке рішення».

На питання про вступ до української армії він сказав: «Вони сильні, вони не виглядають наляканими, вони виглядають готовими. Буде здорово бути частиною команди, яка здається готовою. (...) Я хочу бути частиною цього, щоб допомогти.

Один із товаришів Гранта, який назвався тільки Ешем із Лондона, сказав, що захотів поїхати в Україну після того, як побачив відео, на якому літак запускає ракету вдома однієї сім'ї.

Інший назвав себе Джаксом і, як і Грант, сказав, що працював у приватній охороні в Іраку: «Я залишив 4500 фунтів стерлінгів на місяць, щоб приїхати сюди».

Джакс зазначив, що його сім'я підтримала його, і сказав, що знає, що, як він вирішить, «його неможливо переконати». Він додав: «Я залишуся до кінця, навіть якщо отримаю кулю в груди».

За матеріалами Epoch Times România