ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Проросійські інтернет-агенти поширюють неправдиву інформацію про те, що Зеленський наклав на себе руки

Велика Епоха
Володимир Зеленський (Telegram)

Американська компанія з кібербезпеки Mandiant оголосила, що проросійські інтернет-агенти поширили в публічному просторі неправдиву інформацію про те, що президент України Володимир Зеленський наклав на себе руки.

Спроба проросійських інтернет-агентів вплинути на громадську думку є частиною агресивної кампанії Кремля, спрямованої на підрив суспільної моралі та підрив українського уряду, повідомляє CNN.

Фальшива новина про самогубство Зеленського — лише одна з кількох інформаційних операцій, які Mandiant відстежив від імовірних російських та білоруських структур, спрямованих на введення в оману громадськості в Україні, Росії та інших країнах Європи — або принаймні спотворення правди про жорстоку війну.

Кампанії впливу, на думку аналітиків, наголошують, що Кремль як ніколи раніше втягнутий в інформаційну війну та зусилля щодо формування сприйняття конфлікту, навіть коли російські військові зазнають тяжких втрат на полі бою.

"Поширення інформаційних операцій союзників з Росією, як за масштабами, так і за темпами, говорить про те, яке значення Росія надає формуванню інформаційного середовища. Ми спостерігали, як відомі суб'єкти використали давно існуючі активи та інфраструктуру кампанії для нападу на Україну під час вторгнення, використовуючи можливості, у розвиток яких вони вкладали кошти протягом довгого часу", — сказав CNN Алден Волстром, старший аналітик компанії Mandiant.

Mandiant не вказав безпосередньо на російський уряд за фальшиву історію самогубства Зеленського, але описав цю діяльність як "підозрілу російську кампанію впливу".

Протягом десятиліть, ще з радянських часів, дезінформація та інші так звані активні заходи були ключовою частиною зовнішньополітичної стратегії Росії, вважають дослідники.