ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін звільняє воєначальників, які «погано проявляють себе»: Міністерство оборони Великобританії

Велика Епоха
Чоловік проїжджає на мотоциклі повз зруйнований російський танк у селі Русанів, неподалік Києва, 16 квітня 2022 року. (Genya Savilov/AFP/Getty Images)

Президент Росії Путін звільнив воєначальників, які «погано проявили себе» під час війни в Україні, повідомляється в оновленій інформації Міністерства оборони Великобританії, опублікованій у четвер.

«В останні тижні в Росії було звільнено високопоставлених командирів, які, як вважають, погано діяли на початку вторгнення в Україну», — йдеться у заяві Міноборони у Twitter. «Культура приховування та пошук цапа відбивайла, ймовірно, поширена у російській військовій сфері та системі безпеки».

Росія не дала публічного коментаря щодо цієї оцінки.

Міністерство назвало двох генералів, хоча в минулому воно припускало, що останніми днями могли бути звільнені й інші. Генерал-лейтенант Сергій Кисіль, який командував 1-ю гвардійською танковою армією Росії, був звільнений за те, що не зміг захопити Харків, а віцеадмірал Ігор Осипов, можливо, був звільнений після того, як минулого місяця в Чорному морі затонув російський корабель «Москва».

Російські офіційні особи заперечують твердження того, що українські сили потопили корабель, та натомість говорять про вибух боєприпасів та пожежу.

Міністерство оборони також припустило, що начальник Генерального штабу Валерій Герасимов все ще «імовірно, залишається на посаді», але незрозуміло, чи Путін має довіру до нього.

«Багато офіційних осіб, причетних до вторгнення в Україну, швидше за все, все більше намагатимуться уникати особистої відповідальності за оперативні невдачі Росії», — йдеться у заяві британського міністерства. «Ймовірно, це створить додаткове навантаження на російську централізовану модель управління та контролю, тому що найчастіше офіцери намагаються перекласти ухвалення ключових рішень на своє керівництво. В умовах Росії буде складно повернути собі ініціативу».

За матеріалами The Epoch Times USA

===