ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін знає, що якщо він програє війну в Україні, то помре

Велика Епоха
Путін. (Peter Muhly-WPA Pool/Getty Images)

Професор Гарвардського університету Грем Еллісон вважає, що Володимир Путін усвідомлює, що якщо він програє розпочату ним загарбницьку війну в Україні, то помре.

За даними Ziare.com, Еллісон написав про це у німецькому журналі Der Spiegel.

"Я думаю, Путін справедливо вважає, що у разі явної поразки він втратить свою владу і, можливо, своє життя", — сказав Еллісон, додавши, що результат війни нерозривно пов'язаний із долею кремлівського лідера.

Водночас американський професор попереджає, що якщо Росія виграє цю агресивну війну проти України, то Путін увійде в історію своєї країни як один із великих військових лідерів.

"Але якщо він програє, всі його мрії опиняться під загрозою — можливо, на нього чекає крах, можливо, смерть. Важливо те, що Путін діє раціонально і усвідомлено. Він знає свою можливу долю. І саме це робить його таким небезпечним", — зазначив професор, додавши, що якщо російському диктатору доведеться обирати між цією поразкою та ескалацією насильства та руйнувань, він обере останнє.

"Це буде чіткий вибір між його власним життям та життям інших людей. Путін без вагань вбиває людей, навіть у величезних кількостях. Це вже видно у Маріуполі", — пояснив Еллісон.