ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Спалах віспи мавп: ВООЗ скликає термінову нараду

Велика Епоха
Логотип Всесвітньої організації охорони здоров'я, агенції ООН (Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

Всесвітня організація охорони здоров'я скликала групу експертів для проведення екстреної наради з приводу спалаху віспи мавп, повідомляє Telegraph.

Зустріч відбулася після того, як 12 країн повідомили про нещодавні випадки захворювання, а американське агентство охорони здоров'я також підтвердило принаймні один випадок у США.

"Я впевнений, що зрештою це буде найбільший спалах віспи мавп за межами ендемічних районів Африки", — сказав в інтерв'ю Axios Деніел Бауш, експерт з інфекційних захворювань і президент Американського товариства тропічної медицини та гігієни.

Проте Бауш не вважає, що є привід для занепокоєння. "Я не думаю, що є привід для паніки. Я не думаю, що ми матимемо десятки тисяч випадків".

Енн Рімойн, професор епідеміології Каліфорнійського університету та всесвітньо відомий експерт з віспи мавп, повідомила газеті Telegraph, що вакцинація людей, які знаходяться поблизу підтверджених випадків захворювання, також відома як кругова вакцинація, є хорошим варіантом для працівників охорони здоров'я.

Вона додала, що на даному етапі громадськість не має бути надто занепокоєною.

"Для звичайних людей я б не була надто стривоженою. Якщо у вас з'явився висип, зв'яжіться з лікарем, а також якщо це незвичайний висип або він схожий на віспу мавп", — сказала вона.

"Якщо ви думаєте, що піддавалися контакту з людьми, хворими на віспу мавп, і у вас з'явився подібний висип, зверніться до лікаря".