ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

М'ясо крокодила може спричинити анафілаксію у людей з алергією на рибу, попереджають експерти

Велика Епоха
Дослідники з Університету Джеймса Кука застерігають від споживання в їжу крокодилів, людей з алергією на рибу (Yuri Cortez/AFP/Getty Images)

Дослідження, проведене Університетом Джеймса Кука, показало, що м'ясо крокодила може викликати небезпечні алергічні реакції при вживанні людьми, які страждають на алергію на рибу.

"Алергія на рибу вражає в цілому до трьох відсотків населення і часто призводить до небезпечної для життя анафілаксії", — сказав провідний дослідник доктор Тімос Ройтерс.

М'ясо крокодила зазвичай вважається "здоровим і альтернативним джерелом білка" для людей з алергією на рибу, причому м'ясо крокодила, і м'ясо алігатора широко вживається в їжу в тропічних країнах.

Проте, група дослідників виявила збільшення кількості повідомлень про загрозливу для життя анафілаксію після вживання м'яса крокодила, пов'язаного з основним рибним білком.

Ройтерс та інші професори JCU провели дослідження на людях з алергією на рибу, піддаючи їх впливу м'яса крокодила та інших риб за допомогою шкірного тесту на алергени.

Людей уколюють медичним інструментом, покритим крокодилячим м'ясом або іншими алергенами, і тест вважається "позитивним", якщо у місці уколу виникає кропивниця.

Кропивниця та інші алергічні реакції виникають, коли імунна система організму помилково сприймає нешкідливу речовину за чужорідну та небезпечну, та викликає імунну реакцію проти цієї речовини. Повторний вплив одного і того ж алергену сприяє формуванню імунологічної пам'яті, яка щоразу викликає ще сильнішу реакцію.

Загалом, шкірні реакції та аналіз крові учасників підтвердили, що "у переважної більшості (близько 70 відсотків) пацієнтів, швидше за все, виникне алергічна реакція при вживанні в їжу крокодила", — сказав Ройтерс.

Дослідники виявили, що пацієнти з алергією на основний алерген — парвальбумін риби — також ризикують отримати аналогічні реакції при вживанні крокодилячого м'яса, оскільки крокодили містять аналогічний білок, тому імунна система розпізнає його і викличе аналогічну реакцію.

Дослідники також порівняли інших тварин, у яких білки мають схожу послідовність з парвальбуміном риби, і припустили, що подібні алергічні реакції можуть виникати й у інших тварин, включаючи змій, ящірок, черепах та жаб.

Ройтерс сказав, що їхні дослідження виявили перший в історії алерген рептилій, і команда зареєструвала цей алерген у Всесвітній організації охорони здоров'я.

"Тепер ми придумали термін "синдром риби-крокодила", — каже Ройтерс. "Люди з алергією на рибу можуть наражатися на ризик серйозних алергічних реакцій при вживанні крокодилячого м'яса через високу реакцію на парвальбумін крокодила".

Команда запропонувала пацієнтам з алергією на рибу уникати вживання м'яса крокодила, доки не буде підтверджено толерантність до цього м'яса, та закликала до подальших досліджень для підвищення точності та актуальності отриманих результатів.

За матеріалами The Epoch Times USA