ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корисні властивості зелені у порошку сумнівні: експерти

Велика Епоха
(DenizA/iStock)

Можливо, ви бачили одну з багатьох реклам у соціальних мережах про зелені порошки для пиття. Зазвичай у них професійний спортсмен показує свою любов до цього продукту. Але чи ці модні питні зелені порошки взагалі корисні для здоров’я? Ми занурилися в науку навколо зелених порошкових напоїв, щоб побачити, чи варті вони своїх грошей.

Що таке питна зелень?

Подібно до білкового порошку, питна зелень випускається у вигляді порошку і може бути змішана з водою для утворення рідкої добавки. Вона виготовлена з численних інгредієнтів, включаючи ліофілізовані фруктові та овочеві порошки, екстракти, травні ферменти, пробіотики та нерозкриті «природні ароматизатори». Вони продаються як продукт, який може задовольнити різноманітні потреби в харчуванні лише за одну порцію. Однак більшість харчових добавок і дієтичних продуктів не регулюються, тому може бути важко дізнатися, що насправді міститься в продукті, якщо він не пройшов тестування та сертифікацію третьою стороною.

Чи корисна питна зелень?

На відміну від більшості білкових порошків або порошків, що замінюють їжу, чимало питних порошків зелені мають відносно низький вміст калорій і макроелементів.

Ці порошки розроблені так, щоб містити лише кілька вітамінів і поживних речовин, подібно до добавки. Хоча вони можуть бути корисними, є деякі помітні відмінності між питними зеленими порошками та тим, що справді потрібно організму.

Коли ви їсте зелень, наприклад, капусту, буряк або шпинат, ви отримуєте природну дозу води, клітковини та кількох поживних речовин. Фактична зелень містить більше клітковини та деяких поживних речовин (наприклад, калію), ніж порошки. А вміст в них води та клітковини допомагає уповільнити їх травлення і дозволяє вашому організму засвоювати поживні речовини за потреби, а не всі відразу. Крім того, зелень можна приготувати різними смачними способами.

Питна зелень може бути зручною для тих, хто знаходиться в дорозі, але вона може містити понад 75 інгредієнтів, одним з яких може бути доданий цукор або замінники цукру. Оскільки більшість їх інгредієнтів ліофілізовані або екстракти, вони мають більший термін зберігання, ніж свіжі цільні продукти, що є одним із позитивних моментів. Але з іншого боку, вони можуть бути дуже дорогими; вони значно дорожчі за пучок зелені.

Важливо також пам’ятати, що порція порошку зелені не є заміною здоровому, збалансованому харчуванню. Питні зелені порошки можуть рекламуватися як здорова добавка, але їхня користь поки що повністю науково не підтверджена. І хоча вони можуть допомогти вам збільшити споживання деяких конкретних поживних речовин, вживати натуральну зелень — це найздоровіший варіант.

Суть

Отже, чи потрібно купувати зелені порошки для пиття, щоб бути здоровими? Ні. Вживання в їжу цільних продуктів і фактичної зелені дозволяє задовольнити свої потреби більш ситним, здоровим і доступним способом. Це не означає, що питна зелень шкідлива для вас, якщо ви можете собі її дозволити й насолоджуватися нею. Але, як і з будь-якою добавкою, обов’язково вибирайте продукти, які мають сертифікацію третьої сторони, щоб ви знали, що твердження на етикетці та список інгредієнтів є точними. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом, перш ніж приймати нову добавку або продукт, щоб переконатися, що це безпечно для вас.

EatingWell — це журнал і вебсайт, присвячений здоровому харчуванню як способу життя. Онлайн на www.eatingwell.com.