ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Про суперхарчі довгожителів розповіли дослідження

Велика Епоха
(Syda Productions/Shutterstock)

Чи хочете ви дожити до 110 років? Вас може здивувати, як багато людей не можуть з натхненням відповідати на це питання. Багато хто боїться, що останнє десятиліття їх життя буде наповнено болем. Тому краще зосередитися не на тривалості життя, а на тривалості здоров'я. Що, якби ви могли дожити до 110 років з почуттям бадьорості, цілеспрямованості і щастя? Чому одні люди доживають до 100 років, зберігаючи рухливість, ясність розуму і енергію, а інші згасають дуже рано?

Наддовгожителем вважається людина, яка прожила до 110 років і більше(Жанна Кальман з Франції досі є рекордсменом за тривалістю життя — 122 роки). Примітно, що майже усі люди, які живуть так довго, не страждають від основних вікових захворювань, таких як недоумство, діабет другого типу або аутоімунні захворювання. Коли вони, нарешті йдуть з життя, це виходить переважно спокійно, наприклад, під час сну. Це вдача? Гени? Або в них є звички, які ми можемо перейняти, щоб привести нас до такого витонченого старіння? Як фахівець з комплексного харчування і протизапальних препаратів, я усе життя шукала відповіді на це питання, і відповідь — однозначне "так".

Спосіб життя довгожителів

Усупереч генній теорії, саме вибір способу життя, робить найбільший вплив на тривалість життя. Ден Бюттнер, дослідник National Geographic і автор книги "Блакитні зони", розповів про те, що багато людей, що живуть довше 100 років, дотримуються певних життєвих практик. Самі довгоживучі люди мешкають в наступних регіонах: Ікарія, Греція; Окінава, Японія; регіон Ол'ястра, Сардинія; Лому Лінда, Каліфорнія; і півострів Нікоя, Коста-Рика. Перш ніж розглянути їх раціон харчування, давайте розглянемо декілька звичок способу життя, які характерні для самих довгоживучих людей на Землі :

Автентичний рух: Усі довгожителі виконують багато фізичних вправ, працюючи в саду, на фермі і по будинку. Вигул собак, їзда на велосипеді і садівництво, також сприяють довголіттю "здорового способу життя".

Мета: Замість пенсії багато довгожителів займаються улюбленою справою, наприклад, благоустроєм громадських садів або доглядом за онуками.

Любов: Наріжним каменем довголіття є вираження вдячності і прояв любові до своїх близьких. Зниження стресу значно зменшує запалення.

Протизапальна їжа: Меню довгожителів наповнене антивіковими поживними речовинами, які здатні поліпшити і продовжити життя. Основна увага приділяється рослинам, клітковині і омега- 3, і в кожному меню є корисні жири, які надають блюдам відмінного смаку!

Раціон харчування довгожителів

Здійснімо кругосвітню подорож, щоб дізнатися про деякі потужні продукти, які споживають в місцях довго тривалості життя.

Коста-Рика

Кокосовий горіх: Цей фрукт складається з різних частин і має різне призначення: Рідка водна частина містить велику кількість вітамінів групи В, ферментів, амінокислот і вітаміну С; висушене ядро (копра) складається в основному з жиру і використовується для отримання олії. Жирнокислотний склад кокосового горіха робить його одним з найпопулярніших супер продуктів харчування на сьогодні. Кокосова олія — одне з найбагатіших джерел насичених жирів, що називаються середньо-ланцюговими тригліцеридами (СЛТ). Ці СЛТ швидко засвоюються і використовуються організмом в якості джерела енергії або перетворяться в кетонові тіла, корисні для здоров'я мозку. Кокоси і кокосова олія також містять флавоноїди і інші поліфеноли, які діють як антиоксиданти, захищаючи від вільних радикалів, окислення холестерину липопротеінів низької щільності і раку.

Какао: Какао не лише приємний на смак, але і містить близько 380 біологічно активних з'єднань, таких як поліфеноли (катехіни) і метилксантіни. Фактично, рівень фенолів в какао вищий, ніж в зеленому чаї і червоному вині, що робить його потужним антиоксидантом. Дослідження показують, що регулярне вживання какао, багатого поліфенолами, сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, високого кров'яного тиску і раку. Високий профіль поліфенолів підвищує рівень ЛВЩ, знижує рівень ЛНЩ, а також покращує показники цукру в крові і артеріального тиску.

Сардинія

Зелень кульбаби:Ця зелень займає високе місце по загальній поживній цінності серед листової зелені, і багата антиоксидантами, такими як поліфеноли а також вітамінами А і С. Її антиоксидантний потенціал має велике значення для довголіття, оскільки він зменшує окислювальний стрес (який лежить в основі процесу захворювання) і уповільнює старіння клітин. Зелень кульбаби також прекрасно захищає печінку і підтримує її роль, як головного органу детоксикації організму, очищаючи його від токсинів, які старять нас і підвищують ризик захворювань.

Фенхель: В індійській і грецькій міфології фенхель символізує довголіття і безсмертя. Вхідний в сімейство петрушки, фенхель - використовується і як овоч, і як приправа. Він добре відомий як натуральний засіб для лікування розладів травлення, а також діє як протизапальний засіб, знижуючи ризик захворювань і підвищуючи активність антиоксидантів в організмі. Він також впливає на рівень холестерину, підвищуючи рівень хорошого холестерину (ЛВЩ) і перешкоджаючи окисленню поганого холестерину (ЛНЩ). Завдяки цьому, а також високому вмісту калію, фенхель - може підтримувати серцево-судинну систему.

Сардини: Вони можуть бути невеликими за розміром і впливом на довкілля, але сардини містять велику кількість омега-3 жирних кислот і інших поживних речовин, таких як: вітамін D, селен і вітамін B12. Користь омега-3 для здоров'я обумовлена їх протизапальною дією, яка допомагає запобігти серцево-судинні захворювання. Насправді жирні кислоти омега-3, можуть тримати під контролем рівень холестерину ЛНЩ, одночасно підвищуючи рівень холестерину ЛВЩ і живлячи серцево-судинну систему.

Японія

Морська капуста: Ця багатоклітинна морська водорість — джерело біологічно активних з'єднань і полісахаридів, яких немає ні в одній наземній рослині. Дослідження, що порівнюють японську і західну дієти, показали, що вживання морської капусти призводить до зниження рівня хронічних захворювань, таких як рак і хвороби серця. Багато видів морських водоростей містять корисні жирні кислоти, такі як довголанцюгові омега-3 і поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК), які захищають серцево-судинну систему. Крім того, завдяки метаболізму естрогену, морська капуста має протиракові властивості, про що свідчать дослідження, що пов'язують вживання морської капусти зі зниженням ризику розвитку раку, особливо раку молочної залози у жінок в передменопаузі.

Імбир: Багатий на фітонутрієнти, імбир, часто використовується як спеція і приправа для надання смаку блюдам. Але смак і аромат — не єдина причина для використання імбиру; його лікарські властивості допомагають понизити запалення, рівень холестерину і кров'яний тиск. Регулярне вживання цієї рослини може також понизити ризик розвитку різних видів раку, таких як: рак товстої кишки, яєчників, печінки, шкіри, грудей і простати. Гінгероли, шогаоли і парадоли — основні компоненти цієї рослини, які зміцнюють здоров'я і полегшують багато недуг, навіть уповільнюють процес старіння клітин.

Греція

Часник: Це воістину чудова рослина, що має сильні цілющі властивості. Він може вбивати мікроби (бактерії, грибки, віруси), знижувати кров'яний тиск і рівень холестерину, розріджувати кров, запобігаючи утворенню тромбів, і навіть запобігати раку. Таким потужним його робить високий вміст з'єднань сірки, які відповідають за його смак, запах і лікувальні властивості. Інший важливий компонент — алліцин, завдяки якому, часник є приголомшливим природним антибіотиком, здатним вбивати або пригнічувати зростання шкідливих мікроорганізмів, включаючи сальмонелу, кишкову паличку, золотистий стафілокок і Хелікобактер пілори

Оливки: Оливки і оливкова олія — є основними продуктами харчування жителів країн, що оточують Середземне море. Ці люди, як правило, мають нижчу міру захворюваності серцево-судинними і онкологічними захворюваннями, а також відрізняються більшою тривалістю життя і довголіттям. У оливках багато олеїнової кислоти (мононенасиченої жирної кислоти) і фенолів, які сприяють нормалізації рівня холестерину.

Оливкова олія містить більше сквалеону (жиру рослинного походження), ніж інші олії для приправ. Це з'єднання має хімієпротекторні властивості, які допомагають онкологічним хворим протистояти руйнівній дії хімієтерапії. Воно також пов'язане з нижчою захворюваністю раком. Компоненти оливкової олії мають протизапальні властивості і грають певну роль в зменшенні запалення, що бере участь в резорбції кісткової тканини у жінок в постменопаузі, знижуючи ризик розвитку остеопорозу.

Каліфорнія

Авокадо : Авокадо містять велику кількість вітаміну К, Е, калію і магнію. У авокадо також багато вітамінів групи В, холіну, фітостеролів і корисних жирів, які підтримують широкий комплекс корисних властивостей. Щоденне вживання авокадо допомагає підтримувати рівень холестерину і вагу тіла в нормі. Авокадо містить вітаміни С і Е, а також ксантофіли(клас каротиноїдів), які діють як антиоксиданти, захищаючи від ушкодження ДНК. Авокадо не лише підтримують довголіття зсередини, але і при місцевому застосуванні перешкоджають старінню шкіри, завдяки змісту високо біодоступного лютеїну і зеаксантину, які захищають від ультрафіолетового випромінювання.

Спіруліна: Ця мікроводорость багата каротиноїдами і антиоксидантними з'єднаннями. Повідомляється, що спіруліна зменшує окислювальний стрес і знижує рівень холестерину. Точне з'єднання в спіруліні, відповідальне за зниження рівня холестерину, досі невідомо, але передбачається, що це фікоціанін, білок. Фікоціанін також важливий для профілактики раку, разом з бета-каротиноїдами, які потенційно можуть допомогти захистити від раку завдяки своїй антиоксидантній дії і імуномодулюючим властивостям. В спіруліні мало калорій, але багато поживних речовин, йоду, фолату і магнію.

Дієтолог і телеведуча Джулі Данилюк — власниця нагород і автор трьох книг-бестселерів, включаючи "Харчування, яке лікує запалення" і "Гарячий детокс". Її четверта книга, "Стати без цукру", буде випущена у вересні 2021 року видавництвом Penguin/Random House. Джулі вже 11-й сезон виступає експертом з харчування в "Шоу Мэрилин Дэнис". Додаткову інформацію можна знайти на сайті JulieDaniluk.com, Facebook і Instagram @juliedaniluk.