ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вторгнення Росії в Україну стимулює Європу та США спільно протистояти Пекіну

Велика Епоха
24 січня 2016 року Пей Міньсінь, відомий фахівець з Китаю, обговорив «клептократію» та корупцію у Китаї у своєму виступі у вашингтонському аналітичному центрі. (Су Цзицін/Велика Епоха)

Коли у лютому цього року Путін ввів війська в Україну, це розвіяло надії Пекіна на виключення Європи з антикитайського альянсу на чолі зі США.

Так вважає політолог та спеціаліст з питань управління в Китаї, професор Клермонтського коледжу МакКенни (CMC) у США, Пей Міньсінь.

За його словами, вторгнення Росії в Україну стало останньою краплею, яка затьмарила китайсько-європейські відносини.

У своїй статті в Nikkei Asian Review Пей написав: "Ця війна, що змінила геополітичні правила гри, зміцнила трансатлантичні відносини, оскільки зараз Європа як ніколи відчула те, як військова міць США підтримує європейський мир і безпеку".

Стратегічний союз Пекіна з Москвою завдав непоправного удару по відносинах між ЄС та Китаєм, і зараз перед Пекіном стоїть завдання уникнути повного розриву відносин із Брюсселем.

Крім того, проблеми в галузі прав людини та жорстка політика компартії Китаю щодо епідемії коронавірусу також охолоджують відносини між КНР та ЄС.

«На жаль, прагнення Пекіна підтримувати стабільні відносини співпраці з Брюсселем нині виглядають дедалі не спроможнішими. Ставлення Китаю до уйгурів у Сіньцзяні та припинення автономії Гонконгу ще більше погіршили відносини КНР та ЄС», ― пише Пей Міньсінь.

Крім того, збої в ланцюжку постачання через політику «нульової терпимості» Пекіна щодо COVID-19 також змусили Європу переглянути свою залежність від китайського виробництва.

Пей Міньсінь сказав, що Брюссель навряд чи внесе серйозні політичні корективи, наприклад, змінить свою політику щодо Китаю на більш конфронтаційну, оскільки такий крок ще більше підштовхнув би Пекін до Москви. Однак, якщо Пекін хоче зблизитися з ЄС, він повинен змінити свою дипломатію і припинити робити пишномовні критичні заяви щодо досягнень Європи в галузі прав людини. Водночас він також повинен припинити мститися за ті незначні санкції, які застосовує ЄС щодо КНР за порушення прав людини.

Враховуючи збої в торгівлі між ЄС і Китаєм, викликані політикою останнього щодо коронавірусу, китайські лідери також повинні значною мірою пом'якшити цей дедалі більш дорогий і нестійкий підхід до боротьби з пандемією.

"Геополітична напруженість може затьмарити довгострокові перспективи Китаю, але жорсткі і контрпродуктивні заходи Пекіна щодо COVID-19 вже зараз завдають величезних економічних збитків європейським компаніям, що може спонукати їх якнайшвидше вжити незворотних заходів і піти з Китаю", — попереджає Пей.

Насамкінець він написав, що немає жодних сумнівів у тому, що Сполученим Штатам вдасться переконати європейських союзників приєднатися до стримування Китаю, оскільки вторгнення Росії в Україну знову відродило трансатлантичний союз.

За матеріалами Epoch Times