ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Директор Європолу: Зброя, що поставляється в Україну, може потрапити до рук злочинців

Велика Епоха
Директор Європолу Катрін де Боллє попереджає про велику кількість зброї, яка може незаконно потрапити до Європи після війни в Україні. (BENOIT DOPPAGNE/BELGA MAG/AFP Getty Images)

Європол, європейське поліцейське відомство, стурбоване місцезнаходженням зброї, яка постачається з ЄС в Україну. Зброя часів балканських воєн і сьогодні використовується злочинцями.

Постачання зброї в Україну може створити проблему, яка переживе війну. Існує небезпека потрапляння зброї в чужі руки, попереджає директор Європолу Де Боллє в газеті "Welt am Sonntag". "Колись війна закінчиться. Ми хочемо запобігти повторенню ситуації 30-річної давності після війни на Балканах. Зброя з тієї війни досі використовується кримінальними угрупованнями".

Тому Європол планує створити міжнародну робочу групу для розробки стратегії дій щодо цього питання. Крім того, європейське поліцейське агентство відстежує таємну діяльність з виїзду та в'їзду між Україною та ЄС, відомих терористів та войовничих екстремістів.

"Ситуація дуже динамічна та фрагментована, і ми отримуємо різні цифри від наших європейських партнерів", — сказала Де Болле.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH