ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чехія та Польща направлять додаткове озброєння в Україну

Велика Епоха
Гаубиця Panzerhaubitze (Youtube/ скриншот)

Чеська Республіка та Польща спрямовують додаткове озброєння в Україну у зв'язку з новим наступом Росії на сході країни, повідомляють урядовці та місцеві ЗМІ.

Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова повідомила 29 травня державному мовнику CT, що Прага планує найближчим часом відправити Києву зброю на суму 26-30 мільйонів доларів.

"Дуже важливо, щоб допомога була постійною", — сказала вона, додавши, що країна вже надіслала понад 140 мільйонів євро у вигляді військової допомоги з початку російського вторгнення в Україну.

Чорнохова не повідомила подробиць про тип та обсяг військової допомоги з міркувань безпеки, але сказала, що до неї буде включено важке озброєння.

Чеські ЗМІ повідомили, що серед поставок будуть танки Т-72, ​​бойові машини піхоти БМП-1, гаубиці "Dana" і, можливо, бойові вертольоти радянського виробництва.

Польща пропонує Україні 18 самохідних гаубиць AHS Krab, повідомило 29 травня польське громадське радіо.

Максимальна дальність стрільби AHS Krab складає 40 км.

Польське громадське радіо також повідомило, що Польща навчила близько 100 українських артилеристів управлінню гаубицями.

Багато західних країн, на чолі зі США та Великобританією, запропонували Києву військову допомогу у боротьбі з широкомасштабним вторгненням російських військ, які розпочали новий наступ на сході України.