ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній посол Німеччини: за нового російського керівництва не обов'язково буде легше

Велика Епоха
Москва. (YURI KADOBNOV/AFP via Getty Images)

Колишній посол Німеччини у Москві Рюдігер фон Фріч не сподівається, що війна Росії в Україні призведе до протестів, результатом яких може стати зміна влади у Кремлі.

Незважаючи на численні санкції проти Росії, він вважає такі надії "помилковими", сказав фон Фріч в інтерв'ю газеті "Welt" (п'ятничне видання). "У Росії є старе питання: що переможе — холодильник чи телевізор? На даний момент телебачення явно продовжує вигравати. Пропаганда більш масова, ніж погіршення ситуації із продовольством".

Якби й трапилося повстання проти президента Росії Володимира Путіна, воно, швидше за все, походило б від військових. "Там, звичайно, вони мають дуже чітку картину військової ситуації", — сказав фон Фріч. "Деякі військові можуть дійти висновку, що війна настільки явно йде на шкоду Росії, що краще змінити президента".

Тоді, можливо, припиниться і вторгнення в Україну — що, однак, не призведе автоматично до покращення відносин із Заходом: "Ми маємо виходити з того, що і за нового російського керівництва не обов'язково буде легше".

Щодо нинішнього московського уряду фон Фріч сказав: "Дуже важко уявити, як Росія, якою править Володимир Путін, може повернутися до спільного сформованого порядку".

Фон Фріч представляв Німеччину в Москві з 2014 до 2019 року. За цей час у нього сформувався глибокий зв'язок з Росією, неодноразово наголошує дипломат у своїх публічних виступах. Навіть агресивна війна проти сусідньої країни нічого не змінює — "і це теж умова одного дня — і цей день настане! — формувати хороше майбутнє разом з новою, іншою Росією".

Слід відокремити російське керівництво від того, що представляє країна в цілому: "Те, що сталося, не змінює того факту, що в цій країні живе багато прекрасних, чудових людей, які дивляться на речі по-іншому і іноді йдуть на великі жертви".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH